Oficjalnie: Worldsy 2021 odbędą się w Islandii!

lol worlds final
Fot. Riot Games
- Reklama -

Plotki o tym krążyły na scenie od paru tygodni. Dzisiaj mamy oficjalne potwierdzenie, Worldsy 2021 odbędą się w Islandii!

Temat przenosin Mistrzostw Świata League of Legends z Chin do Europy pojawił się początkowo jako plotka pod koniec sierpnia. Na potwierdzenie nie musieliśmy długo czekać. Zostało jedynie rozstrzygnięcie, gdzie dokładnie odbędzie się impreza. Pojawiały się rzekome przecieki na temat Paryża lub Madrytu, co bardzo sprzyjałoby Europejskim Lwom. Ostatecznie zgodnie z również wieloma plotkami Worldsy 2021 odbędą się w Islandii, podobnie jak tegoroczne MSI.

Harmonogram Mistrzostw Świata

Oprócz miejsca, w którym odbędą się Worldsy 2021 poznaliśmy także szczegółowy terminarz rozgrywek. Faza play-in odbędzie się w dniach 5-9 października. Faza grupowa zajmie łącznie 7 dni z podziałem na dwa bloki spotkań: 11-13 i 15-18 października. Faza playoffów potrwa najdłużej. Rozpoczniemy ją 22 października ćwierćfinałami i potrwa aż do 6 listopada, kiedy to odbędzie się wielki finał.

- Reklama -

Szczęście Rogue w nieszczęściu Wietnamu

Niestety kolejny raz z rzędu na Mistrzostwach Świata zabraknie reprezentacji Wietnamu. W związku z bardzo ostrymi obostrzeniami spowodowanymi pandemią COVID19 region ten nie dość, że nie wyłonił żadnego reprezentanta to… nie odbył się tam nawet żaden mecz letniego sezonu. Następstwem tych wydarzeń Riot Games zostało zmuszone wprowadzić pewne zmiany w formacie Mistrzostw Świata. Najważniejszą z nich dla fanów europejskiego League of Legends jest przeniesienie Rogue bezpośrednio do fazy grupowej z fazy play-in!

- Reklama -