Worlds 2021: z Chin jednak do Europy?!

lol-arena-worlds
Fot. Michał Konkol / Riot Games

Szykuje się olbrzymia zmiana! Według niektórych źródeł Riot przygotowuje się do przeniesienia Mistrzostw Świata League of Legends 2021 z Chin do Europy!

Worlds 2021 w Europie!

W poniedziałek wieczorem Upcomer dotarł do informacji, według której Riot Games miałoby przenieść swoją najważniejszą imprezę w roku z Chin do Europy. To wszystko na niespełna pięć tygodni przed rozpoczęciem!

Decyzja, jaką podjął Riot ma być spowodowana problemami i utrudnieniami, jakie napotkały drużyny z całego świata w podróży i uzyskaniu wiz wstępu do Chin.

Zobacz też:   Zmiana pokoleniowa w G2? Kilka słów o tym jak Superteam nie wypalił

Gdzie zagramy w Europie?

Europa ostatni raz gospodarzem Worldsów była w 2019 roku. Wtedy też do finału dotarło G2 Esports i ostatni raz publiczność mogła oglądać zmagania swoich ulubieńców z trybun stadionów.

Gdzie miałyby się odbyć mecze w 2021 roku w Europie? Tego nie wiadomo, tak samo, jak nie znamy dat poszczególnych etapów turnieju. Każdy z krajów w Europie rządzi się obecnie innymi obostrzeniami dotyczącymi koronawirusa, a sytuacja nadal jest bardzo dynamiczna.

Kto zagra na Worldsach?

Do tej pory pewni występu na Mistrzostwach Świata mogą być jedynie reprezentanci dziewięciu drużyn z trzech regionów. Europa wysyła na Worldsy MAD Lions, Rogue oraz Fnatic. Ze strony Ameryki Północnej reprezentacją będzie Cloud9, Team Liquid oraz 100 Thieves. Korea w tym roku na międzynarodowe zmagania wysyła aż cztery drużyny. Do tej pory poznaliśmy jedynie trzy z nich, są to obrońcy tytułu DWG KIA oraz Gen.G i T1 z Fakerem na czele.