FIFA 22: Diego Maradona znika z gry

Maradona FIFA 22
Fot. Cinnamoney
- Reklama -

Potwierdziły się plotki, jakoby Diego Maradona miał zostać usunięty z FIFA 22. Wczoraj EA poinformowało, że w związku z problemami licencyjnymi, argentyńska ikona zniknie z gry.

Jak można przeczytać w komunikacie, który pojawia się przy uruchomieniu gry, Diego Maradona został usunięty z gry na czas nieokreślony. Oznacza to, że Argentyńczyka nie będzie można już trafić w paczkach FUT czy zagrać nim w trybie Draft. Maradoną nie zagramy także w ramach Soccer Aid World XI – drużyny w której znaleźć możemy największe legendy światowej piłki.

Decyzja o usunięciu Maradony z gry jest skutkiem toczącego się sporu między EA a byłym prawnikiem Diego. Jak się okazało, licencja na Maradonę, którą posiadała kanadyjska firma, jest nieważna. Według argentyńskiego sądu, prawa do wizerunku Maradony posiada jego były prawnik Matias Mora. Tym czasem licencja, na której opierało się EA, została wydana przez Stefano Cieci’ego. Cała sprawa ciągnie się od śmierci piłkarza i na ten moment nie zanosi się, by miała się szybko zakończyć.

- Reklama -

Na ten moment nie wiadomo, na jak długo Maradona zniknie z FIFA 22. Wszystko zależy od porozumienia EA z wspomnianym Morą.

- Reklama -