Fortnite bez budowania! Kiedy aktualizacja w grze?

fortnite bez budowania
Fot. Epic Games
- Reklama -

W najnowszej aktualizacji Fortnite tymczasowo pozbywa się z gry jednej z najbardziej ikonicznych funkcji tej gry, czyli budowania!

Budowanie usunięte!

Twórcy gry Fortnite od zawsze zaskakiwali nowościami w każdej aktualizacji dodając mnóstwo nowej zawartości oraz zmian do tej obecnej. Każdy nowy sezon Fortnite wprowadzał grę na nowy poziom. Tym razem deweloper zdecydował się na krok w drugą stronę. Wycofana z gry zostanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych funkcji gry.

Zobacz też:   Wicepremier Ukrainy: "Zablokujcie rosyjskich i białoruskich graczy"

Budowanie zostało usunięte! Jaki był tego powód? Zapewne potrzeba świeżości w grze. Podczas premiery tytułu mechanika ta była bardzo innowacyjna, jednak bardzo szybko gracze, którzy lepiej zaadoptowali umiejętności budownicze zyskiwali olbrzymią przewagę. Spora część graczy nawet ze sporymi umiejętnościami strzeleckimi zostawała w tyle z porażką i… rosnącą frustracją. Jednym z zadań tej zmiany jest nakłonienie do powrotu do gry graczy, którzy po prostu chcą strzelać.

- Reklama -

Fortnite bez budowania, kiedy i na ile?

Budowanie w Fortnite zostanie wyłączone w sezonie 2 rozdziału 3 Fortnite: Rebelia wraz z wieloma innymi zmianami w grze. W grze pojawią się między innymi dwie nowe bronie oraz sposoby walki! Będzie to jeszcze lepszy i szybszy sprint, wspinaczka będąca nowym sposobem uzyskania przewagi wysokości oraz uderzenie barkiem – czyli wyważenie drzwi podczas sprintu. A jeśli mowa o drzwiach, od teraz będziecie mogli je otwierać również podczas wślizgu! Pozostałe zmiany możecie sprawdzić na oficjalnej stronie Fortnite.

Jak długo Fortnite bez budowania zostanie z nami na serwerach? Przynajmniej do 29 marca. Twórcy gry jednak rozważają możliwość pozostawienia trybu specjalnego bez budowania nie co dłużej lub jako osobnego trybu gry.

- Reklama -