CD-Projekt zostało oszukane? Nowe światło na Cyberpunka 2077!

screen z cyberpunk 2077
fot. flickr
- Reklama -

Na światło dzienne wychodzą nowe fakty dotyczące premiery Cyberpunka 2077. Czy CD Projekt zostało okłamane w sprawie błędów gry?

CD Projekt oszukane przy premierze Cyberpunka 2077?

Debiut Cyberpunk 2077 okazał się być katastrofą, ponieważ gra na słabszych konsolach była mocno niedopracowana. Na lepszych PC działa przyzwoicie, ale i tak zdarzyło się kilka błędów. Pomimo tego akcje firmy od tego czasu spadły aż czterokrotnie i nic nie zapowiada, żeby miało być lepiej. Teraz jednak na świat dzienny wyszły nowe informacje dotyczące premiery, gdyż być może CD Projekt zostało oszukane i to nie do końca jest ich wina, że gra miała tyle błędów.

O co dokładnie chodzi? Otóż testowanie gry i raporty dotyczące błędów zlecone zostały zewnętrznej firmie. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu outsorcing takich usług jest normalną rzeczą. Przedsiębiorstwo, które miało testować CP 2077 to Quantic Lab. W przetargu QL wykazało, że nad grą będą pracować doświadczeni ludzie i będzie to dość duży zespół pracowniku. Jak podaje “anonimowy” raport wcale tak nie było, a zespół składał się w dużej mierze z juniorów nie mających nawet pół roku doświadczenia.

- Reklama -

W efekcie CD Projekt dostał tysiące bezsensownych raportów, które były błędne i nie wytykały ważnych problemów. Oczywiście CDP samo powinno przetestować także niektóre aspekty, ale jeżeli powyższe fakty są prawdą, to wcale nie jest aż tak winne.

Quantic Lab odbija piłeczkę

Quenatic Lab wydało oświadczenie, gdzie informuje, że nic takiego nie miało miejsca i są to nieprawdziwe informacje. Jednocześnie QL zrzuca całą winę na CD Projekt i ich złe zarządzanie. Jak było na prawdę? O tym dowiemy się prawdopodobnie dopiero po oświadczeniu ze strony CDP.

- Reklama -