Twitch z problemami – ogromny wyciek danych

twitch tv
Fot. Twitch

Niedawno Facebook, teraz Twitch. Dane ogromnej korporacji zostały skradzione i wypuszczone do sieci przez anonimowych hakerów.

6 października do sieci trafiły doniesienia o skradzionych informacjach, które zawierały między innymi dane o zarobkach streamerów, kody źródłowe oraz najważniejsze dokumenty. Administracja Twitch jeszcze nie zabrała głosu.

125 GB danych trafiło do Internetu

Na forum 4chan trafiła paczka z wszystkimi informacjami. Całkowita waga danych wynosi aż 125 GB! Można znaleźć tam dostęp do najważniejszych informacji jakie posiada platforma – haseł, zarobków streamerów oraz dokumentów Twitcha. Dominik Stokłosa, szerzej znany jako Suchar na swoim Twitterze udostępnił dane o zarobkach topowych Polskich streamerów.

Kod źródłowy Twitcha

Redakcja VGC potwierdziła, że dane są prawdziwe. Z dotychczasowych dochodzeń okazuje się, że pliki zostały skradzione niedawno, bowiem w poniedziałek. Wśród danych znalazł się również kod Twitcha, który sięga historii edycji aż początków platformy.

Hakerzy donoszą, że to tylko ułamek informacji, które udało im się zdobyć. Nie wiadomo jednak co zamierzają z nimi zrobić. Analitycy proszą, aby zabezpieczyć swoje konto, najlepiej dwuskładnikowym uwierzytelnianiem.