OFICJALNIE: Worldsy 2021 przeniesione z Chin do Europy!

lol msi 2021 rumble stage
Fot. Riot Games

John Needham potwierdził, że Worldsy 2021 zostały przeniesione z Chin do Europy! Więcej informacji poznamy wkrótce, m.in. o tym, gdzie dokładnie trafią MŚ!

Pogłoski o przeniesieniu były już wczoraj

W poniedziałkowy wieczór poinformowaliśmy naszych czytelników, że według nieoficjalnych doniesień Worldsy 2021 mają być przeniesione z Chin do Europy. Jako powód podaje się restrykcje związane z COVID-19 i kolejnym wariantem tego wirusa. Wiele zespołów musiałoby odbyć kwarantannę w Chinach, co było absolutnie niedopuszczalne, żeby móc zachować balans i jednakowe warunki dla każdej ekipy.

Jednak do dzisiaj były to niepotwierdzone informacje, chociaż wiele osób zaczęło się zastanawiać, gdzie trafi najbardziej prestiżowa impreza w świecie esportu: Francja, Anglia, Islandia? A może Polska?

John Needham rozwiewa część wątpliwości

W oficjalnym przemówieniu John Needham, czyli Global Head of Esports w Riot Games, potwierdził, że Worldsy 2021 w League of Legends zostały przeniesione z Chin do Europy. Nie znamy dokładnej daty rozpoczęcia, ani nie wiemy też, gdzie dokładnie trafi impreza. Jednak na pewno jest to dobra informacja dla kibiców ze Starego Kontynentu.

O ile godziny zmagań w Chinach nie były takie złe, tak po prostu same fundusze nie pozwalały dużej liczbie fanów na wizytę. Szczególnie w czasach COVID-19, gdy trzeba załatwiać dodatkowe formalności i odbyć kwarantannę. Z wiadomych przyczyn impreza nie trafiła też do Ameryki Północnej.

Zobacz też:   Zmiana pokoleniowa w G2? Kilka słów o tym jak Superteam nie wypalił

Do rozstrzygnięcia pozostaje jednak jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia. Mowa tutaj o lokazacji imprezy. Gotowe na przyjęcie Worldsów na pewno są Niemcy i Islandia. Całkiem możliwe, że jednak pod uwagę będą brane takie kraje jak Francja, czy Polska. W końcu tutaj nie ma aż tak złej sytuacji pandemicznej, a przynajmniej na ten moment.