Pojedynek legend w finale LCK. Faker vs. showmaker!

T1, LCK, Worldsy, League of Legends
Fot. Michał Konkol / Riot Games

Już w tę sobotę finał koreańskiej ligi LCK, a w nim prawdziwe starcie tytanów. Będzie to m.in. pojedynek faker vs. showmaker!

Mistrzowska forma

Jeżeli ktoś śledził LCK i LPL, to najprawdopodobniej myślał, że to jedna z chińskich drużyn wygra Worldsy w tym roku. Jednak po tym co zobaczyliśmy w play-offach LCK spokojnie można stwierdzić, że zawodnicy z LPL wcale nie będą mieć tak łatwo.

DWG Kia jest teraz w wyjątkowo dobrej formie. Półfinał, w którym grali z  NongShim REDFORCE, był pokazem ich siły. Fakt, że wygrali go 3-0 tylko to potwierdza. Na każdej mapie mieli przewagę od początku i choć NS nie poddawało się bez walki, to nie mogło się mierzyć z obecnymi mistrzami.

T1 w półfinale też zaprezentowało się bardzo dobrze. Wygrali z Gen.G 3:1, a powrót Teddy’iego na dolną aleję był genialnym posunięciem. Zwłaszcza w ostatniej półfinałowej grze, kiedy to zrobił quadrę zaraz po tym, jak przeciwnicy zabili barona.

Oczywiście nie było to jego jedyne dobre zagranie. Można powiedzieć, że to właśnie dzięki niemu T1 dostało się do finałów. Bo chociaż dobrą formę miało cały sezon, to Teddy okazał się być brakującym elementem układanki. A układać było co, bo przez cały split T1 eksperymentowało ze swoim rosterem i jako jedyna drużyna w całym LCK mają maksymalną ilość graczy rezerwowych. Może jeszcze nas czymś zaskoczą przed finałem.

Kto zostanie mistrzem LCK?

Faworytem zdecydowanie jest DWG KIA, w którym gra showmaker. Cały letni split zawodnicy DWG byli w bardzo dobrej kondycji, ale kiedy zaczęły się play-offy, zawodnicy zmienili się z dobrych graczy w mechaniczne potwory. Czy to znaczy, że T1 podda się bez walki? Zdecydowanie nie. Faker i Teddy z pewnością są zmotywowani do zdobycia kolejnego trofeum w ich karierze.

Czego więc możemy się spodziewać? Emocji, walki i przede wszystkim rozgrywki na najwyższym możliwym poziomie.

Zobacz też:   Sensja w LPL: faworytów i gigantów NIE zobaczymy na Worlds 2021?

Gdzie oglądać finał LCK?

Finał LCK odbędzie się już w tę sobotę, 28.08, o godzinie 10:00. Możecie go oglądać na profilach LCK na Twitch.tv oraz na YouTube.