Worldsy: Grupa śmierci na półmetku! Czy Rogue zawodzi?

Fot. Rogue / Twitter
Fot. Rogue / Twitter
- Reklama -

Jak na razie wyniki z grupie śmierci są takie, jak większość przewidywała. Jednak same mecze budzą sporo emocji i można znaleźć kilka zaskoczeń.

DAMWON Gaming (3-0) ??

W tej chwili najlepszym zespołem jest mistrz Korei. DAMWON Gaming przedstawiało się w roli jednego z faworytów turieju, gdyż zdominowali w swoim regionie. Jednak pojawiały się głosy niepewności, ponieważ Korea w ostatnich latach nie radziła sobie najlepiej na scenie międzynarodowej. Tymczasem DWG już w pierwszym meczu zdeklasowało JD Gaming, czyli wicemistrzów Chin. Potem doszły do tego również zwycięstwa na Rogue i PSG Talon, też bez większych kłopotów. Sporo osób zwraca uwagę na to, że DAMWON jest najlepiej draftującą drużyną, a faza wyborów to bardzo ważny aspekt gry.

Zobacz też:   Top Esports wygra worldsy? Pora na ranking najlepszych!

JD Gaming (2-1) ??

JDG w pierwszym spotkaniu, tak jak wyżej opisałem, nie poradziło sobie najlepiej. Porażka jednak rozpoczęła się po słabej fazie wyborów, a potem przełożyła na gorszy start mapy i efekt kuli śnieżnej ze strony rywali. W następnych meczach JD Gaming wyglądało dużo lepiej, zdominowali PSG Talon i pokonali Rogue. Na tę chwilę wyglądają na solidne Top2 w tej grupie i w rewanżach mogą zwyciężyć nawet wszystkie trzy mecze.

- Reklama -

Rogue (1-2) ??

Rogue na razie zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale grają naprawdę solidnie. Na DWG i JDG nie odpuszczali, mądrze się poruszali po mapie i wiedzieli co muszą zrobić, by wygrać. Zwycięstw co prawda zdobyć się nie udało, ale walczyli. Nawet jakby mieli skończyć grupę z bilansem 2-4, to z taką grą można będzie być dumnym z naszych. Warto wspomnieć również o tym, w jaki sposób zdominowali PSG Talon, 16-0 w eliminacjach. Uważam, że pojedyncze zwycięstwo na Chiny lub Koreę jest do zdobycia.

PSG Talon (0-3) ?? ??

Tajwańczycy pozytywnie zaskoczyli w fazie play-in, przegrali tylko jedną mapę na Unicorns Of Loves, które również awansowało. Trafili jednak do bardzo ciężkiej grupy, ponieważ do grupy śmierci. Także nie było wobec nich żadnych oczekiwań, zwłaszcza że main stage’u grają z innym junglerem i środkowym. Zdecydowanie są przynajmniej dwie klasy gorsi od reszty stawki. Także myślę, że powinni skończyć z rekordem 0-6, lecz nie będzie to wstyd, gdyż sam awans do czołowej szesnastki to sukces.

Terminarz piątkowych starć

  • 10:00 PSG Talon kontra DAMWON Gaming
  • 11:00 Rogue kontra JD Gaming
  • 12:00 DAMWON Gaming kontra Rogue
  • 13:00 JD Gaming kontra PSG Talon
  • 14:00 PSG Talon kontra Rogue
  • 15:00 JD Gaming kontra DAMWON Gaming

Co ciekawe w tej grupie bardzo prawdopodobna jest sytuacja, w której drużyny będą miały wyniki: 6-0, 4-2, 2-4, 0-6. Takowa wydarzyła się ostatnio w 2015 roku, w grupie z mistrzem Korei, wicemistrzem Chin, trzecią drużyną z Europy oraz Tajlandzką ekipą. Bardzo podobny układ, nieprawdaż? Chodzi o SKT T1, Edward Gaming, H2k-Gaming oraz Bangkok Titans. Był to jak do tej pory jedyny taki przypadek, w każdej innej grupie od 9 lat poziom był bardziej wyrównany.

- Reklama -