To koniec G2 jakie znaliśmy do teraz!

lol lec g2 esports wunder jankos caps rekkles mikyx
Fot. Michał Konkoł / Riot Games
- Reklama -

W poniedziałek wieczorem CEO G2 esports ocelote ogłosił potężną przebudowę składu dywizji League of Legends ich organizacji!

Rekkles, Mikyx, Wunder, Grabbz i Nelson po za G2!

Od początku tego roku G2 esports zmagało się z wieloma problemami. W letnim sezonie ledwo dali radę awansować do fazy pucharowej. Walka w pucharach niestety nie trwała długo i szybko pożegnali się z playoffami po porażce 2-3 przeciwko Fnatic. Tym samym pierwszy raz w historii organizacji zabrakło G2 na Worldsach.

Zobacz też:   Worlds 2021: Fnatic rozpocznie bez Upseta!

Od tego momentu rozpoczęły się spekulacje na temat przyszłości składu. Część fanów chciała dać drużynie drugą szansę, czekając na wiosnę, inni domagali się natychmiastowych zmian. Pierwszą plotką o zmianach w składzie była informacja o rzekomym odejściu Rekklesa z organizacji, do której przed chwilą dołączył. Trudno było w to uwierzyć, ale plotki nie znalazły wtedy potwierdzenia.

- Reklama -

Kolejnym domniemanym przeciekiem, który dotarł do światowych mediów, było zainteresowanie G2 dołączeniem do swojej kolekcji dwóch osób wcześniej powiązanych z Schalke04. Mowa tutaj o Dylanie Falco i niemieckim zawodniku Broken Blade. Mimo plotek potwierdzanych przez kolejne osoby związane z LEC oficjalnie jeszcze do żadnych transferów nie doszło.

Dzisiaj wieczorem otrzymaliśmy oficjalną informację od ocelote’a, CEO G2 esports o pożegnaniu się z 3 zawodnikami składu. Organizację opuszczą: Wunder, Rekkles i Mikyx.

Oprócz zawodników z głównego składu G2 pożegnało wiele osób ze sztabu wspierającego oraz trenerskiego. Z organizacji odejdą m.in. Grabbz oraz Nelson, czyli główny trener oraz trener strategiczny.

Co dalej z G2?

Ocelot nie wyjawił planów na najbliższą przyszłość. Powiedział tylko, że jego planem na 2022 jest podbicie Worldsów, a póki co skupią się na budowaniu jak najlepszej drużyny wokół Jankosa i Capsa.

- Reklama -