LEC: Dylan Falco i Broken Blade dołączą do G2?

lol lec g2 esports broken blade
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Informacje o potencjalnych zmianach w rosterze G2 dostaliśmy już jakiś czas temu. Teraz dowiadujemy się kto ma zastąpić Wundera i GrabbZa.

Dziś w internecie pojawiły się plotki dotyczące możliwych transferów w G2 Esports. Zmiany mają nastąpić na górnej alei i na stanowisku coach’a. Wundera ma zastąpić Broken Blade, a GrabZa Dylan Falco.

Mieliby oni przejść z byłego Schalke 04. Dylan spędził w niemieckiej drużynie trzy lata, a wcześniej był coach’em Fnatic. Był z Niebieskimi, kiedy byli oni w trakcie swojego mirackle run’u w 2020 roku. To właśnie on podejmował decyzję o ponownym wzięciu Giliusa do głównego składu, co doprowadziło do niesamowitej walki o play-off’y. Na tej podstawie można stwierdzić, że ma on spore doświadczenie. Wydaje się być dobrym wyborem, jeżeli G2 faktycznie chce wymienić GrabZa.

Broken Blade za to zaczął grać w Schalke 04 dopiero w sezonie 2021. Wcześniej spędził dwa lata w Stanach Zjednoczonych, grając dla TSM. Z Amerykańską drużyną wygrał Summer Split w 2020 roku, ale też razem z nimi zdobył niechlubny wynik 0-6 w grupie na Worldsach. Przez ostatni rok często był wymieniany jako jeden z lepszych toplanerów w LEC, więc możliwe, że gdy trafi do odpowiedniej drużyny to zacznie odnosić sukcesy. Jednak czy będzie odpowiednią osobą do zastąpienia Wundera, który w G2 Esports gra już od 4 lat?