Rogue uratowało honor Europy. MAD Lions i FNC jak amatorzy

lol lec fnatic bwipo
Fot. Michal Konkol / Riot Game

Za nami pierwszy dzień fazy grupowej Worldsów 2021. Rogue uratowało honor Europy wygrywając mecz. G2 i MAD poniżej oczekiwań!

MAD Lions i Fnatic jak amatorzy

Przed startem fazy grupowej oczekiwania względem MAD Lions i Fnatic były bardzo duże. Jedna drużyna to mistrzowie Europy, a druga okazała się lepsza m.in. od G2 Esports. Jednak Lwy pokazały, że wiele osób, które się obawiało o formę tych zawodników, miało rację. MAD wcale nie jest tak mocne, jak się nam wydawało, a po prostu w Europie miało fatalnych rywali (Rogue problemy z psychiką, FNC pod formą i G2 Esports wręcz nieistniejące w meczach BO5).

MAD Lions z kretesem przegrało z Team Liquid, nie prezentując kompletnie nic ciekawego. Co z kolei możemy powiedzieć o fnatic? Cóż, te wcale nie zagrało lepiej. Co prawda Bwipo w jungli robił co mógł, ale informacja o nagłej zmianie ADC dała się we znaki drużynie. Bean czuł się kompletnie zagubiony, nie wiedział co ma grać i w efekcie właśnie jego zespół musiał uznać wyższość Hanwha Life Esports z Korei.

Inspired robi wywóz na Qiyannie

Ostatnim meczem tego dnia było spotkanie Rogue z Cloud9. Łotry miały się zmierzyć m.in. z Perkzem, którego jeszcze znają z czasów rywalizacji w Europie. Inspired i spółka postawili na mocny draft, z wręcz wybuchającym team-compem. Sam Polak zresztą wybrał Qiyanne, czyli dość niecodzienny pick, ale wcale nie będący out of meta. To zresztą miało przełożenie na samo spotkanie, bowiem Inspired siał spustoszenie swoim ringiem, regularnie eliminując rywali lub pomagając drużynie.

W efekcie Rogue od początku gry miało wszystko pod kontrolą, nawet jeżeli przegrywało wymiany na bocie. Łotry dały radę obronić honoru Europy, co wcale nie było takie oczywiste. Jednak do wyjścia z grupy jeszcze jest bardzo daleko i może być o to po prostu niezwykle trudno. W końcu trzeba być wyżej niż FPX lub DWG Kia.

Wtorek pod znakiem hitu z Rogue w roli głównej

We wtorek czekają nas kolejne mecze. W jednym z nich zagra Rogue, które zmierzy się z DAMWON Gaming Kia. To wcale nie będzie prosta przeprawa dla drużyny Polaków, ale wierzymy, że dadzą radę.

Terminarz drugiego dnia Worlds 2021

  • T1 vs. EDG – 13:00
  • RGE vs. DWG – 14:00
  • PSG vs. HLE – 15:00
  • RNG vs. FNC – 16:00
  • FPX vs. C9 – 17:00
  • 100T vs. DFM – 18:00
  • GEN vs. MAD – 19:00
  • TL vs. LNG – 20:00