LCS: Bjergsen wraca do gry! Czy zostanie w TSM?

lol lcs tsm bjergsen 2022
Fot. Colin Young-Wolff / Riot Games
- Reklama -

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych graczy League of Legends na całym świecie — Bjergsen ma powrócić do grania w pro playu. Gdzie dołączy w sezonie 2022?

Po Worldsach w 2020 roku Bjergsen ogłosił, że kończy swoją karierę profesjonalnego gracza i przechodzi na stanowisko coach’a w TSM. Teraz dowiadujemy się, że ten doświadczony mid-laner może powrócić na Rift ze swoją wieloletnią drużyną. Jego kontrakt na obecnej pozycji kończy się w listopadzie. Źródła podają, że już rozgląda się za wolnym fotelem, ale nie wyklucza możliwości powrotu do “ojczystej” ligi — LEC.

W barwach TSM duńczyk zdobył sześć tytułów mistrza Leauge of Legend Championship Series (LCS), z nimi pojechał na Worldsy aż pięć razy. Pierwszy raz w 2014, a ostatni w 2020. Decyzję o zakończeniu swojej kariery podjął właśnie wtedy, kiedy to amerykańskiej drużynie nie udało się zdobyć ani jednego zwycięstwa w grupie. Do domu powrócili z wynikiem 0-6. Mimo to łączy go bardzo wiele z tą organizacją, bo został z nimi w sezonie 2021 .

- Reklama -
Zobacz też:   Znamy już wszystkie drużyny na Worlds 2021!

Na europejskiej ziemi Bjegsen grał w 2013 roku, w takich drużynach jak Copenhagen Wolves i Ninjas in Pyjamas. Już po tym sezonie przeniósł się do NA, gdzie spędził kolejne 6 lat. W jakiej drużynie zobaczymy duńczyka? Dowiemy się pewnie już niedługo. Za to możemy być pewni, że ten offseason może być dużo ciekawszy niż zakładaliśmy.

- Reklama -