Gambit Esports i Sentinels krwawią po raz pierwszy w Berlinie!

valorant breeze patch 2 08
Fot. Riot Games

Za nami trzeci dzień VCT Masters Berlin, a swoje mecze rozegrali m.in. zawodnicy Gambit Esports i Sentinels. Te ekipy pokazały jednak, że mogą krwawić.

G2 Esports poczuło krew Sentinels

Dotychczas Sentinels uchodziło za drużynę, która jest niemal niezwyciężona. Trudno się temu dziwić, bowiem TenZ i spółka w ważnych spotkaniach po prostu nie zawodzili, raz za razem wygrywając. Po VCT Masters Reykjavik zostali też okrzyknięci najlepszą ekipą na świecie, co akurat nie dziwi, bowiem wygrali pierwsze, międzynarodowe rozgrywki lanowe, w którym brały udział ekipy z prawie całego świata. W Berlinie są też głównym faworytem do wygranej, chociaż po wczorajszym meczu w ten entuzjazm wkradły się wątpliwości.

G2 Esports w końcu pokazało, że Sentinels może krwawić. Wyrównany mecz, gdzie zobaczyliśmy aż trzy mapy. Pierwsza wpadła na konto Amerykanów (13:6 na Splicie), ale druga to już show w wykonaniu nukkye i keloqza, którzy wyrównali wynik na tablicy. Jednak w trzeciej arenie Sentinelsi nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Pomimo wygranej ich sytuacja jednak nie jest taka super, bo uczciwie trzeba przyznać, że Samuraje sprawiły sporo kłopotów rywalom.

God mode on w wykonaniu Hiko

Zazwyczaj określenia “god mode on” używamy w przypadku S1mple’a, TenZ, czy cNeda. Jednak tutaj Hiko w 100 procentach zasługuje na nie, bowiem to dzięki niemu 100 Thieves wygrało mecz z Gambit Esports. Pierwszą mapę zwyciężyli Rosjanie i to aż 13:5, na drugiej jednak doszło do fenomenalnego wyczynu Amerykanina. Zresztą zobaczcie sami:

Napędzeni świetną grą w końcówce drugiej mapy Amerykanie pokonali Gambit także na trzeciej, tym razem wynikiem 13:10. W efekcie zawodnicy z Rosji musieli uznać wyższość swoich rywali. Emocji na pewno nie brakowało, a dzisiaj będzie równie ciekawie!

Acend i Sentinels na poniedziałkowy wieczór

W poniedziałek czekają nas kolejne trzy mecze podczas VCT Masters Berlin. Dla Polaków najważniejszy będzie mecz Acend, w którym grają zeek i starxo. Nasi rodacy o 18:00 zmierzą się z Vision Strikers i są faworytami, ale czy raz jeszcze udowodnią swoje umiejętności? Spotkania możesz oglądać m.in. na kanale YouTube od Polsat Games.

Terminarz poniedziałkowych meczów VCT Masters Berlin

  • Envy vs. KRU Esports 15:00
  • Vision Strikers vs. Acend 18:00
  • Sentines vs. F4Q 21:00