YoungBuck i wiosenne porządki w Excel

lol lec sjokz youngbuck
Fot. Riot Games

Excel Esports zdecydował się szukać nowego Toplanera oraz Midlanera na nadchodzący Letni split LEC 2020!

Po kolejnym rozczarowującym sezonie, Excel Esports w końcu zdecydował się na wprowadzenie drastycznych zmian w swoim składzie przed letnimi rozgrywkami LEC 2020. Drużyna LoLa planuje poszukiwania nowego Topa oraz Mida na nadchodzący split.

Główny trener Excel, YoungBuck, ogłosił zamiary zespołu, aby zastąpić aktualnego zawodnika zajmującego górną aleję Expecta, oraz środkowego gracza Mickey’a podczas nadchodzącego off sezonu. To bardzo trudna decyzja, jednak bardzo ważna dla zespołu po tym jak po raz kolejny kolejny kończą split w piątce zespołów dołu tabeli, trzeci raz z rzędu.

W ostatnim sezonie skład Excela nieco się poprawił dzięki AD Carry Patrikowi i wsparciu Tore. Ale ich skład wciąż nie był w stanie nadążyć za nowymi rosterami, które dołączyły do ligi na 2020 rok.

W sezonie zasadniczym nie mogli poradzić sobie z żadnymi z topowych drużyn LEC takimi jak Fnatic, G2 Esports, czy Origen oraz zostali także ograni przez młodych debiutantów z Misfits Gaming i Rogue. Koordynacja między graczami była słaba i jasnym było, że nie mieli oni tyle siły i potencjału, co inne drużyny.

Expect wyraźnie miał problemy w zmaganiach w tym sezonie, kończąc z drugim najgorszym KDA pośród reszty Toplanerów oraz czwartym miejscu z największą ilością zgonów w lidze.

Mickey w tym sezonie miał pełno wzlotów jak i upadków, lecz nie potrafił utrzymać rzeczy na poziomie, wtedy kiedy drużyna wymagała tego najbardziej. Miał jeden z najniższych KDA i jedne z najniższych obrażeń wśród europejskich midlanerowych zawodników tej wiosny.

Nie jest jeszcze jasnym, czy Excel wejdzie na scenę European Masters, aby znaleźć jakieś nowe talenty do swojego składu, czy też personel trenerski przeniesie niektórych zawodników ze stosunkowo udanego zespołu akademii.