Esport powrócił do Spodka: mamy mistrzów Hearthstone!

hearthstone spodek bojowy ropuch
Fot. MGA esports
- Reklama -

W miniony weekend zakończył się pierwszy w tym roku turniej esportowy w Katowickim Spodku. Po prawie dwunastu godzinach pojedynków wyłoniono zwycięzcę!

Planszówki w Spodku

Turniej Hearthstone odbył się ponownie podczas Planszowek w Spodku, czyli największego festiwalu gier na południu naszego kraju. Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod kilkoma względami. Po pierwsze od poprzedniego wydarzenia minęło ponad półtora roku, co za tym idzie wielu fanów gier ze Śląska i okolic było spragnionych tego typu wydarzeń. Katowicki Spodek w tym roku ściągnął niesamowite tłumy. Liczenie uczestników jeszcze trwa, ale wstępnie mówi się nawet o dziesięciu tysiącach gości! Po drugie była to największa tego typu impreza w tym miejscu. Wydarzenie zajęło całą antresolę budynku, dwie sale konferencyjne oraz… całą płytę obiektu! Oprócz turniejów rozrywkę dla zwiedzających zapewniało prawie 50 wystawców!

Przebieg turnieju Hearthstone

Po kwalifikacjach przeprowadzonych online do turnieju karcianki Blizzarda w Spodku stanęło 32 zawodników. Wśród nich byli zawodnicy z całego regionu, ale także zagraniczni goście! Nie mogło zabraknąć oczywiście obrońcy tytułu, którym był Filip “BojowyRopuch” Rauba.

- Reklama -

Po fazie grupowej wyłoniliśmy najlepszych 16 zawodników, którzy mieli walczyć o tytuł najlepszego oraz pulę nagród sięgającą ponad 1500zł. Już wtedy widzieliśmy spore problemy faworytów turnieju w walce z ich przeciwnikami.

W pierwszej rundzie pucharów niespodziewanie z turniejem pożegnali się stali bywalcy sceny: Americano, hornet, Asura oraz… BojowyRopuch, który miał bronić tytułu!

Ostatecznie do wielkiego finału trafili moluk oraz Wlotu. Początkowo wydawało się, że spotkanie zakończy się łatwym zwycięstwem moluka, który stosunkowo szybko przepchał swoje dwie pierwsze talie. Problemem okazał się jego druid. Mimo trzech prób nie udało mu się zwyciężyć tą talią i ostatecznie Wlotu po reverse sweepie zwyciężył wielki finał wynikiem 3:2!

Ostateczna klasyfikacja finalistów prezentowała się następująco:

  1. Bartosz “Wlotu” Bienias (18-6)
  2. Wojciech “Moluk” Złomek (17-6)
  3. Sebastian “PlayGame19” Wądrzyk (17-9)
  4. Piotr “Korg” Witkowski (15-7)

Pozostałe miejsca oraz pełną tabelę wyników można sprawdzić na stronie turnieju.

Partnerzy wydarzenia

Organizatorem głównym festiwalu Planszówki w Spodku jest niezmiennie od paru już lat Ludiversum – planszówkowa kawiarnia. Nazwa Ludiversum wzięła się z połączenia dwóch łacińskich słów: ludi (gry, zabawy) oraz universum (świat), ponieważ przekraczając progi Ludiversum wkracza się do barwnego i fascynującego świata gier.

Turniej Hearthstone nie mógłby się odbyć, gdyby nie partnerzy, którym należą się ogromne podziękowania. Komputery, które zostały udostępnione uczestnikom na scenie oraz podczas transmisji zostały dostarczone przez ESCA Gaming. ESCA to miejsce stworzone z pasją dla pasjonatów esportu. Miejsce dla każdego – można przyjść zarówno samemu jak i również zorganizować bootcamp dla całej drużyny lub organizacji esportowej nawet do 12 osób!

Sponsorem głównym wydarzenia było SPC Gear. SPC Gear to polska marka sprzętu dla graczy. Tworzona jest przez entuzjastów którzy odpowiedzialni są za sukces SilentiumPC. To na ich kanale na platformie Twitch.tv fani karcianki Blizzarda mogli oglądać zmagania zawodników na żywo! Dodatkowe nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Ludiversum oraz redakcję MGA esports.

- Reklama -