Analiza grup Polskiej Ligi Hearthstone PvP Team!

HS BojowyRopuch MGA Spodek
Fot. MGA esports

Ostatnio zostały rozlosowane grupy Polskiej Ligi Hearthstone PvP Teamu, która jest formą zamkniętych eliminacji do tegorocznej edycji Pucharu Polski.

W 8 grupach gracze będą rywalizowali o zajęcie dwóch pierwszych miejsc, które zapewnią udział w fazie pucharowej. Z niej zaś 4 najlepszych wywalczy awans na Polish Cup!

GRUPA A

Grupa bez wyraźnego faworyta. Mamy w niej co prawda aż czterech uczestników ostatnich finałów Polish Cupa (Czosnak, Oki, BronekPL oraz MrTomek, dwaj pierwsi mają też już na koncie występ na Mastersie), jednak nie zapowiada się, aby któryś z nich mógł zdystansować resztę stawki. Moim zdaniem o sloty w barażach powalczą wymienieni wyżej, z wyjątkiem Bronka. Czarnym koniem może się okazać FFortech. Faworytami grupy są Oki i MrTomek.

GRUPA B

Szczerze mówiąc chyba najsłabsza grupa w lidze, chociaż nie pozbawiona pojawiających się regularnie na krajowych kompetycjach nicków. Najmocniejszy wydaje się tu być SzczwanyDaro, który ma już na koncie średnio udany występ na Mastersie. Bardzo ciężko mi coś tutaj podejrzewać, więc postawię na intuicję i analizę ogrania zawodników w ostatnim czasie. Faworytami grupy są SzczwanyDaro i Darq7007.

GRUPA C

Jedna z ciekawszych grup, chociaż pozbawiona graczy ze ścisłej, krajowej czołówki. Mamy w niej dogmeata, byłego reprezentanta kraju na drużynowych Mistrzostwach Świata. Również takie nicki jak KszegorzPL czy FrostEvil nie są anonimowe. Do tego dochodzi świetny ladderowo dam0202, który zajął 2 miejsce na grudniowym turnieju akademickim BIG na Politechnice Warszawskiej. Stawka wygląda na bardzo wyrównaną. Faworytami grupy są dogmeat i dam0202.

Grupa D

Szalenie mocno obstawiona grupa. Mamy w niej dwóch zawodników z absolutnej czołówki polskiej sceny ostatnich miesięcy. Phi11Colins to TOP3 poprzedniej edycji Pucharu Polski i zwycięzca akademickiej kompetycji na Politechnice Warszawskiej, zaś JWrobel/Intro (nie wiadomo na którym koncie zdecyduje się grać) to uczestnik aż 3 Masters Tourów i od lat jeden z lepszych graczy w kraju. Poza nimi mamy tu także mocnych Spamm3ra (w tabeli po imieniu i nazwisku) oraz Ranwaysa13, czyli graczy również od lat – czasami z przerwami – obecnych na polskich turniejach. Do tego Yotka, który na Mastersa się dostał lecz nie pojechał. Ta trójka ma szansę zagrozić faworytom, a i pozostali zawodnicy w grupie to też gracze absolutnie nie anonimowi. Mimo wszystko, faworyci są tutaj dwaj i to zdecydowani. Faworytami grupy są Phi11Colins i JWrobel/Intro.

Grupa E

Podejmę się niełatwej oceny grupy, w której sam się znalazłem. Nie uważam jej za bardzo ciężką, jednak nie ma co ukrywać, że sama obecność w niej zaprawionego w grze na najwyższym poziomie Moluka już znacząco utrudnia walkę o awans. Poza nim bardzo ciężkim przeciwnikiem będzie na pewno, będący ostatnio w dobrej formie FlerFlegma, mój wieloletni rywal na lokalnych kominkach na Śląsku, swego czasu bliski reprezentowania Polski na WESG’u. Ta dwójka, a Moluk w szczególności to moi faworyci, zaś w roli ewentualnych pretendentów widziałbym za to Mardexa, BlilliantOne’a oraz… siebie. Faworytami grupy są Moluk i FlerFlegma.

Grupa F

Grupa zdecydowanie nie w kij dmuchał, zdecydowanie jedna z trudniejszych. Mamy w niej MajKela, uczestnika finałów poprzedniej edycji i gracza regularnie pukającego do drzwi krajowej czołówki, do tego ostatnio będącego w niezłej formie (TOP3 na LANie w Spodku). Poza nim grający na pół-zawodowym poziomie od naprawdę wielu lat mistrzwujo, który reprezentował nas już na dreamhackach i brał udział w mistrzostwach polski chyba wszystkich organizacji. Poza nimi o awans powinni bić się TheThe, również uczestnik ostatnich finałów, nieformalny mistrz Śląska sprzed dwóch lat Patrycjusz, oraz Saneezy, będący kolejnym graczem z uczestnictwem na Mastersie w CV. Faworytami grupy są MajKel i mistrzwujo.

Grupa G

O rywalizacji w tej tabeli wiem tyle, że nic nie wiem. Nicki zdecydowanie nie anonimowe, nie sposób nie wyróżnić tu chociażby Zavady, który poza byciem popularnym streamerem niewątpliwie jest też graczem, którego nie należy lekceważyć. Mamy tu również grających na finałach poprzedniej edycji Kretesa i rudego102 oraz grającego regularnie Minka. Mimo wszystko grupa należąca do tych raczej słabiej obstawionych, a co za tym idzie – trudniejszych do przewidzenia. Faworytami grupy są Zavada i… a niech strzelę, Minek!

Grupa H

No i jest! Prawdziwa grupa śmierci. Nasza wisienka na torcie, creme de la creme całej Ligi! Niepodważalnie najtrudniejsza grupa, pełna rozpoznawalnych i utytułowanych graczy. Mamy Americano i OlafaMajstra, aktywnych na scenie od lat i grających na finałach poprzedniej edycji, jest równie doświadczony Kubero, jest nie opuszczający żadnych turniejów polskiej sceny od bety Pawlacz. Mikro przygotowujący się do gry na Mastersie w Czerwcu i J4kuub, który Mastersa ma już za sobą. Do tego jeszcze rzecz jasna BojowyRopuch, również grający w ubiegłorocznych finałach i przejeżdżający się w ostatnich miesiącach walcem po Śląskich turniejach lokalnych, czego ukoronowaniem był triumf na Spodku w lutym. Cała ta siódemka ma realne szanse na awans (Pawlacz i Americano moim zdaniem najmniejsze). Aż żal się trochę robi awasomesopa, który trafił do prawdziwego, HS’owego piekła. Faworytami grupy są Mikro i BojowyRopuch.