Offseason 2021 – jakie zmiany szykują się w europejskich ligach?

lec zmiany

Offsezon to nie tylko czas odpoczynku. To też czas transferów i zawirowań pomiędzy drużynami. Jakie plotki pojawiły się już w sieci?

Team BDS zatrudnia staff Schalke 04

Na Twitterze pojawiły się informacje jakoby Szwajcarska organizacja chciała mieć w swoim składzie pracowników Schalke (o graczach nic jeszcze nie wiadomo). Wydaje się to być całkiem logicznym rozwiązaniem, bo będzie to pierwszy sezon tej drużyny w LEC i może im się przydać doświadczony staff. Nie jest to jednak pewne, bo pojawiają się inne źródła, według których Team BDS faktycznie wyszedł z taką propozycją, ale żaden z członków Schalke się nie zgodził.

Kto odchodzi z G2 Esports?

Ten temat interesuje wszystkich fanów, ale nie tylko. G2 Esports to organizacja, która rozpoznawalna jest na całym świecie. W końcu miano „the best team Europe has ever produced” nie wziął się znikąd. Odejście Perkza rozeszło się ogromnym echem po globalnej społeczności LoL’a, więc tym razem pewnie nie będzie inaczej. To właśnie dlatego tyle oczu jest zwróconych na twitterowe konta plotkarskie, gdzie mogą pojawić się jakieś plotki dotyczące losów naszych samurajów. Z najnowszych informacji wynika, że żaden z zawodników jeszcze nie odchodzi, ale najprawdopodobniej nie zobaczymy już tej samej kombinacji graczy i coaching staffu, którą mogliśmy spotkać w tym roku.

Dotesports podaje, że Caps przedłużył swój kontrakt z G2 i pojawi się jeszcze w ich barwach w przyszłym roku. Co do reszty nie jesteśmy pewni. Oficjalnie zostanie to podane pewnie dopiero po Worldsach, ale może uda się nam czegoś dowiedzieć jeszcze wcześniej.

Już niedługo pojawi się nowa hiszpańska drużyna

Jeden z najpopularniejszych hiszpańskich streamerów – Ibai, zakłada własną drużynę League of Legends. Aktualnie zbiera członków drużyny, ale wiemy, że wykupił już sobie miejsce w hiszpańskiej lidze. Wszystkie informacje, takie jak nazwa, logo czy oficjalny skład mamy poznać w okolicach listopada i grudnia, ale warto mieć oko na to co będzie się tam działo. Wystarczy spojrzeć na drużyny, które w ostatnim czasie wygrywały LEC – G2 Esports i Mad Lions to także hiszpańskie organizacje. Kto wie, może rośnie nam kolejny, europejski champion.

Nowa drużyna ma pojawić się też w Niemczech

Według plotek, niemiecka drużyna piłki nożnej – Hertha BSC również buduje drużynę League of Legends. Planują rozpocząć od grania w niemieckiej lidze. Jeszcze nie znamy żadnych szczegółów i nie wiemy w jakiej dywizji Prime League drużyna chce zawitać, ale więcej informacji ma pojawić się już niedługo.