LPL: RNG i LNG zdobywają dwa ostatnie sloty na Worldsy!

lol worlds puchar
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Cztery zmotywowane drużyny i tylko dwa wolne miejsca na Worldsy. U boku FPX i EDG, region LPL będą reprezentować też RNG i LNG!

W ten weekend trwały regionalne finały, które determinowały dwie ostatnie drużyny reprezentujące LPL na tegorocznych Worldsach. W pierwszym etapie na riftcie spotkali się Team WE i RNG. Zwycięzca tego meczu miał ominąć fazę play-in i od razu mistrzostwa zaczynać od fazy grupowej, więc stawka była wysoka. 

Royal Never Give Up 3 – 0 Team WE 

Zwycięzcy MSI nie odpuścili swojej ostatniej szansy żeby zakwalifikować się do mistrzostw świata. Wszystkie mapy wygrywali od samego początku. Zdobywali przewagę i nie wypuszczali jej ani na chwilę. WE nie poddawało się bez walki, ale GALA dosłownie wysadzał swoich przeciwników w powietrze, bo trzy razy pod rząd grał Ziggsem. Świetnie wypadł też jungler RNG – Wei, który zawsze był we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

LNG Esports 3 – 0 Rare Atom

Drugi etap dotyczył już kwalifikacji do fazy play-in, a walczyli o niego LNG Esports, Rare Atom, a także – po przegranej z RNG – Team WE. W pierwszym meczu spotkali się LNG i RA. Pierwsza mapa nie owocowała w zbyt wiele akcji i rozkręcała się powoli. Skończyła się po prawie 43 minutach, ale dla LNG to była dopiero rozgrzewka. Kolejne dwie to była już jazda bez trzymanki. Było krwawo i szybko. Swoim Apheliosem, Light nie miał równych, dominował na linii i poza nią. Ale tak naprawdę to wszyscy gracze grali praktycznie bezbłędnie, dzięki czemu to oni byli faworytami do zdobycia czwartego miejsca na Worldsy.

LNG Esports 3 – Team WE 1

Niedzielny mecz dla obu tych drużyn to była ostatnia szansa na udany sezon. Chodzi tu oczywiście nie tylko o dostanie się na Worldsy, ale o dobre pokazanie się na scenie międzynarodowej. Właśnie dlatego obydwie drużyny były tak zmotywowane i skupione w tym meczu. Nie był zbyt wielu zagrań i invade’ów na pierwszym levelu. Za to mieliśmy bardzo zacięte mapy, gdzie żadna drużyna nie chciała popełnić błędu. Mimo to, wynikiem 3:1 wygrało LNG i to właśnie ich zobaczymy w fazie play-in na Worldsach.

Kiedy Worldsy?

Mistrzostwa zbliżają się już wielkimi krokami i znamy już coraz więcej drużyn, z którymi zmierzą się Mad Lions, Fnatic i Rogue. Ich zmagania będziecie mogli oglądać w telewizji na Polsat Games, a także w internecie na kanałach YouTube i Twitch.tv Polsatu