League of Legends patch 11.15 – nowy bohater, Akshan

lol akshan patch 11.15
Fot. Riot Games

Przed nami sporo zmian, które namieszają w naszych rozgrywkach. Patch 11.15 to debiut Akshana, Zbuntowanego Strażnika, ale nie tylko!

W patchu 11.14 cieszyliśmy się wzmocniona Seraphine oraz naprawionym Mundo. Ostatnio Riot objął na celownik profesjonalne rozgrywki, a w tym graczy z najwyższych rang. W centrum osłabień spotkamy Viego, Sennę oraz Gwen. W supportów ponownie wycelowano, a dokładnie w Thresha. Ku zaskoczeniu graczy – Aurelion Sol otrzyma spore osłabienia, ponieważ ostatnim czasem osiągał chorobliwie duży współczynnik zwycięstw. To odpowiedni czas, aby omówić nadchodzące zmiany, dlatego ośmielamy się zaprosić Was na patch 11.15!

Akshan, nowa postać

Najnowsze dzieło Riotu w postaci Akshana wywołało spore zamieszkanie wśród graczy, którzy jednoznacznie opisywali go jako przesadzonego, a nawet niepotrzebnego. Mechanika Akshana znacznie różni się od znanych dotychczas.

Zobacz też:   Akshan kolejną postacią w LoLu - Riot potwierdza!

Do tego typu nowości powoli przyzwyczaja nas Riot wydając postacie z różnorodnymi umiejętnościami, które różnią się od tych starych postaci. Akshan, który okrzyknięty został jako midlaner dostępny jest na PBE, zaś od środy dostępny będzie na serwerach live.

Zapomniany smoczy mag

Zaskoczenie wśród graczy wywołał Aurelion Sol, który od tego momentu pojawia się na nagłówkach opisów patchu 11.15. Wybór jest szokujący, bowiem bohater nie pojawia się zbyt często od sezonu 6. Według analityków z świata LoLa, Smok jest najrzadziej wybieranym bohaterem z wszystkich możliwych. Współczynnik wyboru wynosi zaledwie 0,62% na całym świecie! Najprawdopodobniej osłabienie Aureliona najmocniej dotknie one tricków.

Gwen ponownie na celowniku

Gwen jako jedna z najnowszych dzieł tworów gry również posiada łatkę niezwykle silnej, a jednocześnie trudnej do gry. Skocz i cięcie zadaje trochę za dużo obrażeń – głównie poprzez zwiększenie prędkości ataku – więc Riot stara się obniżyć to do bardziej „zrównoważonego” poziomu. Dodatkowo, warto wspomnieć iż Gwen posiada ogromny współczynnik wygranych, bowiem aż 54%!

Co z resztą bohaterów?

Aktualizacja obejmuje również starsze postacie, które okazywały się zbyt słabe lub silne. Annie straci odrobinę sił na swoim Q. Irelia, która w poprzednim patchu pocieszyła się mini reworkiem aktualnie otrzyma osłabienie umiejętności, bowiem okazywała się zbyt silna. Xayah oraz Caitlyn ukażą się jako wzmocnieni strzelcy. Temat supportów nie jest rozległy, jednak warty wspomnienia. Wspominany już Thresh będzie miał dłuższy czas odnowienia umiejętności Młynek. Blitzcrank otrzyma więcej pancerza oraz ataku od obrażeń magicznych, zaś Rell pocieszy się nowym, krótszym czasem odnowienia swojego W.

Zmian jest wiele! Ten patch może nieźle namieszać w naszych rozgrywkach, głównie za sprawą Akshana, który wydaje się problematyczny już na wstępie. Czas ukaże jak postać przyjmie się w naszych rozgrywkach oraz tych profesjonalnych.