Akshan kolejną postacią w LoLu – Riot potwierdza!

lol akshan
Fot. Riot Games

Do niedawna jedynie spekulacje, a dzisiaj Riot Games potwierdza – Akshan będzie kolejną postacią, która trafi do League of Legends!

Od kilku dni po sieci krążyły plotki na temat nowej postaci w League of Legends. Miał nią być wspomniany wcześnie Akshan. Dzisiaj na oficjalnym koncie gry na Twitterze producenci gry pochwalili się nowym wideo dotyczącym zbliżającego się wydarzenia.

W filmie dowiedzieć się nie co o nadchodzącym wydarzeniu, które wystartuje już jutro, czyli 8 lipca. Ale nie to jest dla nas najważniejsze w tym materiale. Narratorem w przedstawionym powyżej wideo jest nie kto inny, jak sam Akshan!

Akshan – kiedy i kim będzie?

Mimo pojawienia się postaci w filmie oraz wcześniej w grafice promującej nadchodzące do gry wydarzenie nadal nie wiemy kiedy postać zostanie wydana. Biorąc pod uwagę jego obecność w social media możemy obstawiać, że będzie to najbliższy miesiąc. Pod koniec 2020 roku Riot Games wydawało postać praktycznie co miesiąc od lipca do grudnia. W tym roku dotychczas dostaliśmy tylko dwie postacie – Viego oraz Gwen!

Zobacz też:   Darmowa rotacja bohaterów: 6 lipca!

Co natomiast wiemy o nowej postaci? Tutaj również jest niewiele. Zgodnie z przeciekami udostępnionymi przez portal Dexerto.com nowa postać ma być strzelcem. Jednak dolna alejka nie jest jego jedynym miejscem docelowym. Zgodnie ze słowami jednego z pracowników Riot Games nowa postać ma się nadawać jednocześnie do gry jako postać na dolną oraz środkową alejkę. Jest to zabieg o tyle ciekawy, że chwilę temu Riot postanowił wyrzucić z mida Luciana, który do teraz pełnił taką rolę.

Niewiele również wiemy o samych umiejętnościach postaci. W zasadzie nie zostało nam pokazane nic. Jedyne co gracze się dowiedzieli, to bronie, a w zasadzie narzędzia z jakich będzie postać korzystać. Będą to hak z liną oraz bicz. Na udostępnionych wcześniej grafikach mogliśmy zobaczyć Akshana korzystającego z linek jako sposobu poruszania się. Szykuje nam się kolejna ultramobilna postać? Oceńcie sami!

UPDATE

Riot Games zaprezentowało w swoich social mediach wszystkie umiejętności postaci!

Pasywna umiejętność – Nieczysta walka:

Q – Mścigerang:

W – Czas na bunt:

E – Bohaterski skok:

R – Kara: