Ultraliga: Ostatnia prosta na drodze do fazy play-off

Fot. Ultraliga

Na zakończenie fazy zasadniczej Ultraliga ma dla nas jeszcze kilka scenariuszów jej rozstrzygnięcia. Sprawdźmy co czeka nas w dolnej połowie tabeli!

Osoby śledzące rozgrywki, w których ostatnia runda spotkań może zaważyć na zmianach w tabeli, wiedzą do czego zmierzamy. Nieustanna kalkulacja i próba przewidzenia wszystkich wariancji to odwieczna zabawa w tego typu sytuacjach. Zapraszamy na pierwszą odsłonę naszych rozważań. Zacznijmy od drużyn z miejsc 5-8.

5. PDW (vs. DV1 i KnF)

Drużyna pod dowództwem Zeturala jest w zasadzie jedyną, która musi uważać by w najbliższym tygodniu nie wypaść poza miejsca premiowane do gry w fazie play-off. A jest na to (prawie) realna szansa. W momencie gdy Komile wygrają swój pierwszy mecz z Gentlemanami, PDW przegra z DV1, a w ich bezpośrednim starciu dnia drugiego, dojdzie do wygranej Komil&Friends. Przy takim kluczu to ekipa Wojuxa zajmuje 5. miejsce i Ultraliga toczy się dalej z ich udziałem. Zakładając jednak bardziej optymistyczny scenariusz PDW mogą powalczyć nawet o 3 miejsce. Pierwszym warunkiem jest podwójne potknięcie IHG (o które nie będzie tak trudno) i zdobycie kompletu punktów w tym tygodniu. Wtedy nawet przy tym samym osiągnięciu K1CK, to Color i spółka lądują w górnej drabince play-off ze względu na lepszy bilans starć bezpośrednich.

Zobacz też:   AGH Kraków w walce o mistrzostwo UEM 2021!

6. Komil&Friends (vs. GGM i PDW)

Optymistyczny scenariusz powstał już powyżej – wygrana na GGM i z PDW daje ostatnie miejsce premiowane awansem pod warunkiem, że ekipa dowodzona przez Zeturala potknie się w starciu z DV1 pierwszego dnia. Co może się stać w najgorszym przypadku? Komile przegrywają mecz bezpośredni z GGM, notują porażkę na PDW. W tym momencie w zależności od tego jak ułoży się drugie spotkanie Gentlemanów – spadają do relegacji, bądź przy odrobinie szczęścia zostają na ziemi niczyjej i sezon dla nich się kończy.

7. Gentlemen’s Gaming (vs. KnF i TEG)

Dwa ciężkie boje na horyzoncie i potrzeba oglądania się na innych. Nikt nie lubi takich historii, ale trudno tu mieć do kogokolwiek pretensje. Los może się jednak do nich nieco uśmiechnąć i pokazać drogę ucieczki z walki barażowej. Jeżeli zwyciężą pierwszy mecz na Komili i… wygrają z TEG to pozostaje im liczyć na potknięcie KnF w starciu z PDW. Dzięki temu mogą przeskoczyć tych pierwszych i pozostać w Ultralidze bez potrzeby walki o miejsce. Skomplikowane i mało prawdopodobne? Owszem, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Zobacz też:   Ultraliga: Tydzień niewykorzystanych szans

8. Devils.One (vs. PDW i K1)

Dobrze byłoby rozpocząć tę predykcję od pozytywu. Jeden, niewielki nawet się znalazł! Otóż Diabły, przez oponentów w ostatnim tygodniu, mogą mocno namieszać w układzie środkowej tabeli. I na tym dobre wieści się kończą. Powodem tego jest fakt, iż nawet wygrana z obiema drużynami pozwala jedynie na mocniejsze trzymanie kciuków za przeciwników drużyn z pozycji 6 i 7. Pech chciał, że w pierwszym dniu te miejsca wpadają na siebie. To z kolei oznacza, że ktoś z pary KnF oraz GGM zgarnie zwycięstwo i nie pozostawi złudzeń DV1. To już pewne, że będzie musiało zawalczyć w repasażach.

A to dopiero połowa

Dziś zostawiamy Was z pierwszą poważną porcją informacji o nadchodzącym tygodniu. Ultraliga to jednak nie tylko walka o utrzymanie, czy ewentualne play-off’y. To także potężna dawka emocji związanych z rozstrzygnięciami w górnej części tabeli. O tym wszystkim przeczytacie na naszym portalu już jutro!