Ultraliga: W czołówce względny spokój

lol ultraliga ago rogue lurox sinmivak
Fot. AGO Rogue
- Reklama -

Na zakończenie fazy zasadniczej Ultraliga ma dla nas jeszcze kilka scenariuszów jej rozstrzygnięcia. Sprawdźmy co czeka nas w górnej połowie tabeli!

Nie dalej jak wczoraj przedstawiliśmy Wam kilka możliwości na rozstrzygnięcia dla miejsc 5-8. Dziś chcielibyśmy pokazać jak czekające nas spotkania, mogą wpłynąć na układ sił na czele stawki. Zapraszamy do sporządzonych przez nas ewentualnych rozstrzygnięć, wśród drużyn pewnych gry w fazie play-off.

Zobacz też:   Ultraliga: Tydzień niewykorzystanych szans

1. AGO Rogue (vs. K1 i IHG)

Na tym etapie rywalizacji ciężko napisać o tym teamie więcej niż trzy zdania. Pewny awans (choć z małymi potknięciami) i spokojne wyczekiwanie na drugą rundę fazy pucharowej. Nic nie zmieni się nawet gdyby Łotry postanowiły przegrać oba te spotkania, a TEG swoje wygrać. Rezultat bezpośrednich starć sprawia, że AGO zostaje na czele. Swoją drogą takie K1CK i Illuminar to dobre przetarcie przed play-off’ami. Być może zobaczymy coś ciekawego w wykonaniu Sinmivaka i spółki.

- Reklama -

2. Team ESCA Gaming (vs. IHG i GGM)

W przypadku tego teamu różnica w potrzebie starania się jest niewielka, ale zawsze jakaś. ESCA musiałaby przegrać oba mecze, przy jednoczesnym podwójnym zwycięstwie IHG. Tylko w takim przypadku mamy spadek z drugiego miejsca tiebreak o drugie miejsce w tabeli. Co ciekawe w tym scenariuszu znów spotykają się ze sobą TEG oraz Illuminarzy, a zwycięstwo okaże się być nieco pyrrusowe. Nawet ewentualna zamiana pozycjami sprawia, iż oba teamy spotykają się w górnej drabince play-off.

3. Illuminar Gaming (vs. TEG i RGO)

Przed Iluminatami bardzo poważny sprawdzian na koniec sezonu zasadniczego. Kolejno druga i pierwsza drużyna w tabeli to świetny moment by pokazać swoją siłę i postraszyć rywali przed fazą pucharową. Z drugiej jednak strony IHG musi zerkać za plecy i uważać by nie oddać miejsca premiującego wejście do drabinki wygranych, a Ultraliga zna takie przypadki. Bezpośredni rywale tj. K1CK i PDW mają przed sobą teoretycznie łatwiejsze zadanie w tym tygodniu (K1 w połowie, bo pierwszy mecz na RGO). Illuminar, by spać nieco spokojniej, potrzebuje choć jednej wygranej. Wtedy w zależności od występów rywali mogą doczekać się ewentualnie tiebreaków (idealnie 1-1 w bezpośrednich starciach na K1CK i na PDW). Niezależnie od wszystkiego mają już zapewnione play-off’y i to na pewno ułatwi grę.

Zobacz też:   AGO ROGUE melduje się na EU Masters!

4. K1CK (vs. RGO i DV1)

Po ostatnim, totalnie słabym tygodniu i porażkach na bezpośrednich rywali, K1CK musi się napocić żeby wskoczyć do górnej drabinki. Jedno zwycięstwo będzie nakazywało czekać Pukiemu i spółce na to co pokaże IHG oraz PDW. Dwa zwycięstwa mogą zapewnić nawet bezpośrednie 3. miejsce o ile IHG nie wygra żadnego spotkania. Muszą też patrzeć na to co zrobi PDW, które w bezpośrednich meczach z K1CK ma dwie wygrane, a do końca zostały im łatwiejsze mecze. Z drugiej strony nie muszą obawiać się braku startu w play-offach gdyż ewentualnie mogące im zagrozić KnF przegrało z nimi dwie bezpośrednie gry. Jednym słowem – to powinno się udać!

Nic tylko oglądać!

Choć najbardziej prawdopodobne scenariusze wydają się być proste do przewidzenia, to Ultraliga jak żadna inna potrafi zaskoczyć. Stąd też mnogość kombinacji i możliwości jakie mogą się przydarzyć. Żeby jednak przekonać się, które z powyższych wizji dojdą do skutku musicie siąść razem z nami przeżyć arcyciekawe dwa dni. Ostatnia runda startuje już dziś i środę o 17:00 w Polsat Games oraz na Twitch i YouTube, do zobaczenia!

- Reklama -