League of Legends patch 11.14 – pora na Seraphine!

lol seraphine patch 11 14
Fot. Riot Games

Małymi krokami zbliżamy się do końca sezonu w League of Legends. Przed nami spory patch 11.14, który lekko namiesza w naszych rozgrywkach!

Przed nami sporo nowości od Riotu, który wprowadził najnowszą aktualizację z numerem 11.14. Jak sami twórcy gry przyznali – pragną skupić się na bohaterach. Dodatkowo – przed nami najnowszy tryb – Ultimate Spellbook, który dotychczas dostępny był na PBE.  

Akali, czyli postać skrajności

O zmianach odnośnie Akali moglibyśmy napisać książkę. Cały czas wydaje nam się, że twórcy gry uwielbiają robić z Zabójczyni zbyt silnego potwora lub zapomnianą, a wręcz martwą postać. Wygląda na to, że Riot sam do końca nie potrafi określić w jakim miejscu chcieliby pozostawić tę bohaterkę. Aktualnie postanowiono na zmianę Techniki Pięciu Cięć oraz zmniejszeniu obrażeń na Skrytobójczym Wykończeniu.  

Dr Mundo – czy teraz nas zadowoli? 

Po udanym reworku Doktorka, Riot postanowił wzmocnić jego siły jeszcze bardziej. Głównie pragną sprowadzić go do dżungli dodając ogólne wzmocnienia bohatera.

Garen mimo swojej olbrzymiej siły otrzyma prędkość ruchu podczas Rozstrzygającego Uderzenia. Miłym dodatkiem jest wzmocnienie superumiejętności:

“Pakujemy również trochę mocy w jego superumiejętność — teraz nawet jeśli nie będzie mógł dotrzeć do delikatniejszych celów, jego R będzie znacznie silniejsze przeciwko wytrzymalszym wrogom w pierwszej linii.

Pozostając w klimacie górnej alei musimy koniecznie wspomnieć o Illaoli, która podobnie jak Garen otrzymała prędkość ruchu. Riot zapewnia, że po zmianie bohaterka powinna lepiej odnajdować się na Summoner’s Rift.  

Karma jako flex pick nie pomęczy nas więcej! 

Zdecydowanie chciano lekko uspokoić Karmę, która ostatnim czasem stała się niezwykle uniwersalnym wyborem zarówno w naszych grach, jak i tych profesjonalnych.  

“Karma wspięła się na szczyt w grach na poziomie profesjonalnym jako bezpieczny wybór w górnej i środkowej alei, który dobrze skaluje się z innymi prowadzącymi. Osłabiamy moc tej bohaterki w solowych alejach poprzez ograniczenie jej zdolności do naciskania fali stworów i ciągłego nękania wrogów walczących na krótki zasięg.” 

Seraphine, która podobnie jak Karma zyskała popularności ze względu na rozgrywki prowadzone jako flex pick. Riot pomaga piosenkarce, dodając więcej obrażeń od Wysokiej Nuty. 

Shaco i Xin Zhao okazywali się zbyt silni 

Według Riotu ci dżunglerzy bywali zbyt opresyjni. Postanowiono ukrócić ich siły, sprowadzając ich przy tym na ziemię. W przypadku Shaco, jest on wybierany głównie przez swoich miłośników. Oznacza to, że są oni zaznajomieni z wszelkimi technikami tej postaci, co mogłoby wydawać się za silne. Mimo wszystko uważamy, że spore osłabienie dla Xin Zhao jest słuszne i dobrze przemyślane.

Patch 11.14 wydaje się fenomenalnie ciekawa, bowiem Riot postawił na bohaterów. Przed nami dwa tygodnie pełne wrażeń z nowo wzmocnionymi bohaterami!  Ogłaszamy – to pora, aby podbijać Summoner’s Rift!