Zmiany w 100T! Contractz i Poome w głównym składzie!

lol lcs 100T contractz
Fot. Riot Games

Wiliam ”Meteos” Hartman i Wiliam ”Stunt” Chen w tym tygodniu będą zasiadać na ławce rezerwowych 100T! Za nich w składzie zobaczymy Contractza i Poome!

Po pierwszych trzech tygodniach Summer Splitu Amerykańskich rozgrywek LCS, 100 Thieves zajmuje ósmą lokatę w tabeli. Dzieli ją razem z Immortals, z wynikiem 1-5. Jak możemy się domyślać, nie był to dla nich zadowalający start. Co można przypuszczać skłoniło do pierwszej zmiany w ich składzie. Juan ”Contractz” Arturo Garcia i Philippe ”Poome” Lavoie-Giguere są podstawowymi zawodnikami ich akademii – 100 Academy. Kolejno są to ich jungler i wspierający. Takiego obrotu wydarzeń mogliśmy spodziewać się już wcześniej, głównie przez zamieszczonego wcześniej tweeta przez Meteosa, podstawowego gracza głównego składu. Mówił w nim on o tym, że inni gracze z drużyny nie wiedzieli że ma on zostać posadzony na ławce. Ani też nie zgodzili się z tą decyzją. Chwile później wpis ten został przez niego usunięty.

Dziś rano 100T oficjalnie już powiadomiło nas o takiej zmianie. Również poinformowało, że więcej informacji odnośnie tych zmian dostaniemy jutro w formie filmiku od Chrisa ”PapaSmith” Smitha, ich generalnego menadżera. Dużo ludzi obawia się wejścia Poome do głównego składu i tego, jak się tam zaprezentuje. Ponieważ jest on wciąż dość młodym i niedoświadczonym zawodnikiem, jednak bardzo utalentowanym. Z samą organizacją związany jest on dopiero od niecałych 5 miesięcy, a wcześniej nie miał styczności z tak profesjonalną i ważną ligą. Dlatego też wielu twierdzi że jest to dla niego za wcześnie i może sobie jeszcze nie poradzić na scenie LCS. Osobiście cieszę się z tej zmiany, bo uważam, że sam Stunt nie wyglądał najlepiej i wierzę w jego umiejętności. Na pewno warto cieszyć się też z tego, że będziemy mogli obserwować kolejny młody talent, których w Ameryce, których zdecydowanie brakuje.