Polskie gwiazdy Valoranta opuściły Illuminar Gaming!

valorant omen riot games
Fot. Riot Games

W piątek zawodnicy Illuminar Gaming powiadomili, że opuścili organizację. Tym samym wrócili do starej nazwy – Chakalaka, pod którą teraz będą rywalizować.

Illuminar Gaming bez dywizji w Valoranta

Chakalaka po dobrych występach na polskiej scenie, a także w kwalifikacjach do Valorant Champions Tour przeszło pod skrzydła Illuminar Gaming. IHG to organizacja, która nie ma dobrej opinii w polskim esporcie, ale z dywizją w grę Riot Games miało być inaczej. Miało to słowo klucz, bowiem jak wyszło, właśnie widzimy. W piątek, 02.07.2021, zawodnicy ex-IHG poinformowali, że opuszczają szeregi tej organizacji.

Chakalaka to utalentowany zespół, a na koncie ma kilka sukcesów. Wygrał m.in. Game on Masters, drugi sezon Polish Esport Cup, czy Beloud Cup. Teraz będą próbować swoich sił w kwalifikacjach do Valorant Champions Tour – rozgrywki, z których można awansować na mistrzostwa świata. Te przewidziane są na koniec roku.

Zobacz też:   Azonh: najważniejsze jest, być szczerym przed sobą

Gdzie trafi Chakalaka?

Na ten moment nie wiadomo, gdzie byli już zawodnicy Illuminar Gaming trafią. Przez najbliższe dni lub tygodnie będą więc grać pod swoją starą nazwą, czyli Chakalaka. Jak stwierdził Nitro, kapitan drużyny: Chakalaka wraca. Nie zwalniamy tempa przed VCT i szukamy nowej organizacji!

Wiemy, że swoich organizacji w Valoranta nie ma m.in. x-kom AGO, czy Anonymo Esports. W grę mogą wchodzić także zagraniczne zespoły, ale to jest opcja z mniejszymi szansami na powodzenie. Zawodnikom nie pozostaje nic innego, jak życzyć powodzenia.