Regionalne ligi Valoranta. Co to oznacza dla zawodników naszego kraju?

- Reklama -

Riot Games, czyli producent gry Valorant, z przytupem uruchomił dogłębną rewitalizację. Zaprojektowany został system VALORANT Regional Leagues!

Ligi regionalne Valoranta

Dyrektor regionu EMEA, w którym zawiera się Europa, Bliski Wschód oraz Afryka, poinformował, że już niedługo będziemy mogli ujrzeć osiem lig. Gry będą rozgrywały się w wielu miejscach na świecie m.in.: Bliski Wschód, Północną Europę, Afrykę, naszych zachodnich sąsiadów, Włochy, Hiszpanie i wiele, wiele innych. Polska, będzie odgrywała główną rolę w ósmej lidze, ponieważ należy do Europy Wschodniej.

Struktura EMEA VCT zmieni się w przyszłym roku, aby “dopasować się do całego regionu, pozwalając wszystkim zlokalizowanym terytoriom EMEA na rozwój i utrzymanie zdrowego poziomu konkurencji”- informuje Riot Games.

- Reklama -

Każda liga będzie miała dwa etapy w ciągu roku, w których zostanie wyłoniony mistrz. Niektóre z uczestniczących drużyn zostaną wyłonione w otwartych eliminacjach VRL, które odbędą się co najmniej raz w sezonie. Finalista każdej ligi przechodzi do VCT Promotion Tournament, natomiast każdy zwycięzca VRL w Drugim Etapie awansuje do Finałów VRL EMEA, chociaż liczba kwalifikacji VRL może ulec zmianie w zależności od VCT Promotion Tournament.

W Polsce VRL zorganizuje Polska Liga Esportowa, która dopiero co ogłosiła tę informację. Na razie jeszcze nie znamy innych szczegółów. Wiemy tylko, że w projekcie uczestniczy Terp, a więc o jakość zmagań możemy być spokojni.

Co z drużynami, które brały udział w Valorant Champions 2021?

Acend, Team Liquid, Gambit Esports i Fnatic od razu, z uwagi na uczestnictwo w Valorant Champions 2021, kwalifikują się do VCT Challangers.

Osiem kolejnych miejsc będzie ustalane drogą eliminacji. UE będzie ma do dyspozycji cztery miejsca, Turcja dwa, a Wspólnota Niepodległych Państw, czyli CIS dwa ostatnie. Drużyny Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej będą mogły wziąć udział w każdym z turniejów kwalifikacyjnych.

Kolejno potem, drużyny mają możliwość kwalifikacji do drugiego etapu VCT poprzez Turniej Awansu VCT, w którym wezmą udział zwycięzcy ośmiu VRL z pierwszego etapu. Te drużyny zmierzą się z dwoma drużynami z najniższego szczebla VCT.

Turnieje będą dostępne dla każdego co daje Polakom wielką szansę znalezienia się wysoko. To zdecydowanie wielka innowacja i powiew świeżości. To fantastyczne środowisko rozwoju dla młodych talentów. Internatów bardzo poruszył ten temat, przyznają, że to dla nich ogromna niespodzianka, która na pewno wyłoni najlepszych zawodników naszego kraju. Będzie to zestawienie graczy na różnych poziomach. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Kiedy zobaczymy pojedynki mistrzów?

Zapisy do VCT EMEA 2022 wystartują 3 stycznia, a otwarte kwalifikacje rozpoczną się już 10 stycznia. Mecze będą transmitowane w przynajmniej ośmiu językach, włącznie z polskim.

- Reklama -