Znamy wyniki VCT Masters w EU. Przed nami duże emocje w NA!

valorant reyna vct
fot. Riot Games

Poznaliśmy wyniki kwalifikacji do VCT Masters w Europie. Awans zgarnęło m.in. G2 Esports, czy Acend. Duże emocje czekają nas teraz w NA!

Za nami zamknięte kwalifikacje do VCT Masters!

Przez ostatnie dni byliśmy świadkami najpierw otwartych, a później zamkniętych kwalifikacji do Valorant Champions Tour Masters. Do samego końca wytrwało zaledwie osiem ekip, które teraz zobaczymy podczas Challengers 1 Main Event. Wśród nich jest kilka polskich akcentów. Mowa tutaj o Acend, gdzie grają Patryk “staxo” Kopczyński i Alexander “zeek” Zygmunt, czy Rix.gg Thunder. Barwy tej drużyny reprezentuje z kolei Mikołaj “Mickebwoy” Chojnacki. Acend po drodze ograło m.in. Team BDS, czy BIG, a Rix było lepsze od chociażby Alliance.

Wszystkie drużyny, jakie się dostały do kolejnego etapu zmagań:

  • Guild Esports
  • Acend
  • Team Liquid
  • G2 Esports
  • fnatic
  • Rix.GG Thunder
  • Team BDS
  • FunPlus Phoenix
valorant teams qualified vct
fot. twitter.com/valoesorts_eu

Duże emocje w NA!

Duże emocje czekają nas również w spotkaniach w Ameryce. Tam w otwartych eliminacjach rywalizuje wiele dobrze nam znanych ekip. Mowa tu chociażby o Version1, Sentinels, FaZe Clan, 100 Thieves, czy Immortals. Ostatnia z tych drużyn dość niespodziewanie pożegnała się już z rozgrywkami, gdy przegrała na KCP 1:2. V1 w ostatnim meczu zagra z kolei z Luminosity Gaming, a dotychczas miało dwa wolne losy. Jednak pamiętajmy, że to faworyt do zagrania w kolejnym etapie.

Zobacz też:   Milioner z CS:GO przechodzi na Valoranta. Przyszłość w kolorach radiantu.

Podobnie jest w przypadku Sentinels, które odesłało z kwitkiem już chociażby Evil Geniuses. Teraz zagra z Soniqs. Sentinels jest niewątpliwie faworytem i nie powinno mieć żadnych problemów z wygraniem, ale należy pamiętać, że takie mecze rządzą się swoimi prawami. Niewątpliwie jednak w sobotę oraz niedzielę czekają nas bardzo ciekawe starcia w Ameryce Północnej.