Illuminar Gaming zwycięża Kuźnie Talentów!

lol ultraliga ihg tabasko
Fot. ESL / Kelly Kline
- Reklama -

Po zaciętym finale Illuminar Gaming sięgnęło po zwycięstwo w turnieju Kuźnia Talentów Omen & Intel. Pokonali 2-0 drużynę 7more7 Black.

Kuźnia Talentów Omen & Intel

W turnieju organizowanym przez ESL Polska wystąpiło osiem drużyn, które dostały się z otwartych kwalifikacji. Finaliści w pełni zasłużyli na miejsce w meczu o wygraną, ponieważ poprzednie mecze wygrywali 2-0. Illuminar Gaming pokonało wcześniej lobos habrientos oraz piratesports. Za to 7more7 Black rozprawiło się z Prime4Time i w bratobójczym pojedynku z 7more7 White. Co ciekawe mecze ćwierćfinałowe, a także półfinałowe nie były transmitowane.

Przed finałem obie drużyny ani razu na siebie nie zagrały. Natomiast IHG w październiku trzykrotnie wygrywało w seriach BO1 z 7more7 White. Co potwierdza, że oba zespoły są najlepszymi w tym turnieju.

- Reklama -
Zobacz też:   Worlds 2020: Suning dołącza do finału Mistrzostw!

Triumf Illuminar Gaming w wielkim finale

Początek pierwszej mapy był bardzo dobry dla 7more7, gdyż prowadzili 3-0 w eliminacjach, dzięki zejściom Brunessa oraz zabójstwie na konto deflesa na dolnej alei. Jednak niedługo po tym operujący Nidalee Tabasko zgarnął potrójne zabójstwo w walce o Heralda. Później prowadzić zaczęło Illuminar Gaming, gdyż wygrywali walki drużynowe i brali smoki. Świetne superumiejęności puszczał grający Orianną Czajek. Dalej 7more7 Black walczyło, ale nie miało szans w starciach z rywalami, a rozgrywka skończyła się w 32 minucie.

Druga mapa zaczęła się lepiej dla IHG, gdyż jak podkreślali komentatorzy oraz ekspert Avahir mieli dużo lepszy draft. Poza tym wzięli pierwszą krew w akcji 2 kontra 2 na środkowej alei. Zaraz po tym grający Samirą Odi11 zgarnął potrójne zabójstwo, a to oznaczało rychły koniec gry dla ich rywali. Później 7more7 Black próbowało cokolwiek zrobić, ale przegrywali każdą akcję. Odi chodził po mapie i solował każdego, kto mu się natrafił, a Illuminar Gaming zbliżało się do końca gry. Skończyli ją już w 24 minucie.

Całe podium turnieju

  • Pierwsze miejsce: Illuminar Gaming (Melonik-Tabasko-Czajek-Odi11-Czypsy, Trener Bezum)
  • Drugie miejsce: 7more7 Black (LeQu-Bruness-Warszi-defles-iGepard, Trener Zetural)
  • Trzecie miejsce: 7more7 White (Color-Rybson-bucu-Miś-xCharm, Trener MenQ)

Dla Tabasko jest to znakomity powrót do odnoszenia sukcesów z Illuminar Gaming. Ostatnim turniejem jaki z nimi wygrał, była trzecia edycja Pucharu Polski Cybersport w 2018 roku.

- Reklama -