Evil Geniuses przedłuża kontrakt progromcy Cloud9!

lol lcs EG goldenglue
Fot. Tina Jo / Riot Games

Po pewnym zwycięstwie Evil Geniuses przeciwko Cloud9 organizacja zdecydowała się przedłużyć kontrakt Greysona “Goldenglue” Gilmera!

W zeszły czwartek, o czym pisaliśmy, do fanów LCS dobiegła zaskakująca nowina zgodnie z którą dotychczasowo grający w barwach Golden Guardians Greyson Gilmer, znany jako “Goldenglue” miał wystąpić w barwach Evil Geniuses. Wchodząc do składu miał zastąpić Jiizuke, który do tej pory “blokował” w składzie slot gracza z importu.

Zobacz też:   Jiizuke na ławce Evil Geniuses na 6 tydzień LCS!

Początkowo kontakt Goldenglue został podpisany na zaledwie tydzień. Wiele osób spekulowało w mediach społecznościowych, że krótki okres może oznaczać jedynie wypożyczenie gracza lub zastępstwo do czasu znalezienia odpowiedniego zawodnika na jego miejsce.

Cloud9 ulega po raz drugi!

W ubiegły weekend sytuacja się wyjaśniła i stała bardzo klarowna. Pierwszy mecz nowego składu EG może nie był porywający, jednak wszyscy fani zapamiętają ten z drugiego dnia! Odświeżony roster organizacji wręczył legendarnemu już Cloud9 drugą porażkę w tym sezonie.

Zwycięstwo nad ekipą z pierwszego miejsca w tabeli nie było by możliwe, gdyby nie wspaniały występ Goldenglue na Zoe, która pomogła wygrać praktycznie każdą walkę drużynową swojej drużynie. Zdobyta przewaga oraz nadal ogromne obrażenia pozwoliły jego drużynie zamknąć spotkanie w 33 minucie podczas walki o starszego smoka.

EG zwycięża oraz przedłuża kontakt!

Poprzedni tydzień dla EG był fatalny. Mimo łatwych pojedynków przeciwko Golden Guardians oraz CLG nie udało im się zdobyć zwycięstwa. Po tak dobrym minionym tygodniu wielu zastanawiało się czy poczynione zmiany zostaną na dłużej i wszystko na to wskazuje! Kontrakt z Greysonem Gilmerem został przedłużony aż do 17 listopada!

Przedłużenie kontaktu nie oznacza oczywiście, że zawodnik będzie występował w składzie startowym organizacji do końca sezonu. Sprawy jednak zdecydowanie wyglądają nieciekawie dla Jiizuke. Wygląda na to, że poprzedni zawodnik środkowej alejki może spędzić na ławce rezerwowych ten oraz kolejne tygodnie. Pochodzący z Włoch Daniele “Jiizuke” di Mauro może mieć problemy ze znalezieniem miejsca w wyjściowej piątce w tym sezonie ze względu na ograniczenia istniejące w lidze. W LCS żadna drużyna nie może wystawić więcej niż dwóch graczy spoza kraju w tym samym czasie.

W nadchodzącym tygodniu Geniusze Zła zmierzą się z Immortals oraz Dignitas, które do tej pory zajmują ex aequo ostatnie miejsca w tabeli z wynikiem 3-9.