Jiizuke na ławce Evil Geniuses na 6 tydzień LCS!

lol lcs eg jiizuke
Fot. Oshin Villa Tusayan / Riot Games

Dla organizacji Evil Geniuses, która w zeszłym sezonie regularnym zajęła drugie miejsce, wynik 5-5 i odległa lokata w tabeli są nie do zaakceptowania.

Pierwszym znakiem nadchodzących zmian w Evil Geniuses była informacja pochodząca z bazy danych graczy League of Legends. Wczorajszego popołudnia w składzie EG pojawił się nowy gracz – Goldenglue. Amerykanin do tej pory występował w barwach organizacji Golden Guardians.

Co ciekawe jego kontrakt z EG obecnie wygasa 22 lipca, co może oznaczać, że jego pobyt w organizacji będzie krótkotrwały. Możemy spekulować, czy jest to umowa przejściowa, czy zajmie on miejsce w organizacji do czasu nieznalezienia innego gracza środkowej alejki.

Organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie jakichkolwiek zmian w składzie. Źródła donoszą nam informacje o powodach pozyskania nowego gracza środkowej alejki.

Goldenglue dołączając do składu startowego i wymieniając Jiizuke, zwolni miejsce dla gracza z importu w składzie. Tym samym w nadchodzący weekend będzie mógł wystąpić znany wszystkim toplaner, którego organizacja pozyskała przed rozpoczęciem splitu – czyli Huni.

Przypomnijmy, że w składzie Evil Geniuses obecnie znajdowało się już dwóch graczy ze statusem importu: strzelec Bae “Bang” Jun-sik oraz wspomniany wcześniej Włoch Daniele “Jiizuke” Di Mauro. Huni zastąpi ich obecnego zawodnika górnej alejki, nowicjusza NA, Colina „Kumo” Zhao. Jeśli taki roster się utrzyma i zarówno Huni, jak i Goldenglue pozostaną w składzie, historia się powtórzy. Jiizuke będzie kolejnym graczem z europy, który nie utrzyma miejsca w swojej drużynie, ze względu na regulacje dotyczące importowania graczy.

Zobacz też:   Kobbe wraca do LEC!

Pierwszy mecz Evil Geniuses po odświeżeniu będziemy mieli okazję oglądać już w tę sobotę. Niestety spotkanie przeciwko Team Liquid odbędzie się o godzinie 4:00 czasu polskiego.