Czas na zakończenie fazy zasadniczej Ultraligi!

lol ul k1ck mystiques
Fot. Radosław Makuch / Ultraliga

Ostatni dzień fazy zasadniczej Alior Bank Ultraligi, na zakończenie mecz o pierwszą pozycję między AGO ROGUE, a 7more7 Pompa Team.

17:30 – Komputronik H34T vs K1CK Neosurf

Mecz o trzecią pozycję. K1CK wyglądało wczoraj bardzo dobrze, wygrali na AGO ROGUE prezentując bardzo ładną grę i przede wszystkim widzimy podbudowanie formy całej drużyny na fazę pucharową. H34T natomiast pokonało Illuminar Gaming, ale wydaje się, że z K1CK drugi raz nie pokonają. W przypadku kiedy drużyna delorda wygra, czeka nas dogrywka o trzecie miejsce. Natomiast, gdy H34T wygra to zabezpiecza sobie trzecią pozycję na zakończenie fazy zasadniczej.

18:30 – PRIDE vs Gentlemen’s Gaming

PRIDE… czemu orły wczoraj nie dały rady, wszystko zapowiadało piękny comeback, gdzie pokonują piratów, a potem wyrzucają Gentlemenów z fazy pucharowej. Niestety ten mecz jest grany o rozstawienie w relegacjach, ponieważ PRIDE ma negatywny wynik na piratów. Orły muszą zwyciężyć, a gentlemeni po prostu grają ten mecz o pietruszkę, odbębniając kalendarz do końca. Wydaje mi się, że PRIDE jednak wygra i ostatecznie wyprzedzą piratów na końcówce.

19:30 – piratesports vs Illuminar Gaming

Jeżeli jest koniec sezonu i jakaś drużyna kończy go z bilansem 7-7 musimy założyć, że będzie to IHG. Drużyna która wczoraj uległa H34T, a dziś powinna spokojnie zwyciężyć. Dla Illuminar ten mecz jest bezużyteczny, natomiast piraci cały czas walczą o lepsze rozstawienie w relegacjach. Nic nie wskazuje na to, żeby piraci mieli wygrać z IHG, a zawodnikom niebieskiego oka życzę powodzenia w fazie pucharowej.

20:30 – 7more7 Pompa Team vs AGO ROGUE

Truskaweczka na torcie, czyli mecz o pierwsze miejsce w tabeli Ultraligi. Jeżeli wygra to spotkanie 7more7 Pompa Team, to zobaczymy jeszcze jeden mecz pomiędzy nimi w postaci dogrywki, natomiast jeżeli wygra AGO to zabezpieczą sobie pierwsze miejsce. Mecz ten na pewno będzie przykuwał uwagę, ponieważ między tymi drużynami odbędzie się mały finał, gdzie AGO i Pompa staną naprzeciw sobie w formacie BO5, do trzech wygranych map. Wydaje mi się, że AGO ROGUE może zrobić pierwszy 0-2 tydzień. Według mnie Pompa Team ma duże szanse na to, aby w dogrywce wyszarpać sobie pierwsze miejsce sezonu regularnego Alior Bank Ultraligi Mistrzostw Polski Leauge of Legends.