LPF: Od dziś wspólnie dostarczamy emocji!

MGA LPF
Fot. F1 2020 / Materiały własne / LPF

LPF, a dokładniej Liga Parc Fermé to największe w Polsce elektroniczne rozgrywki zrzeszające fanów ścigania. Od teraz jeździmy razem!

Z niekrytą przyjemnością przekazujemy wiadomość o nawiązaniu współpracy z LPF! Nasza redakcja od dziś obejmuje patronat medialny nad wyścigami F1 organizowanymi przez Ligę Parc Fermé. Kim są, jak działają i czy można stanąć z Nimi w szranki? Tego wszystkiego dowiecie się już teraz!

Dlaczego LPF?

Sam pomysł na ligę, w której jako grupa fanów Formuły 1 będzie można spróbować swoich sił na wirtualnym torze, powstał w 2019 roku. Wszystko wzięło swój początek od dwóch Bartoszów – Budnika oraz Pokrzywińskiego. Utworzona przez Nich strona internetowa, a także kanał na YT oraz grupa na FB otrzymały nazwę Parc Fermé. Tam też znalazły się osoby, które postanowiły dzielić się pasją nie tylko do śledzenia motoryzacji, ale również jazdy w SimRacingach. W ten sposób, dzięki uprzejmości Bartków rozgrywki zyskały miano Ligi Parc Fermé.

Od garstki ludzi do profesjonalnych rozgrywek!

20 osób i 4 wyścigi – tak w dużym skrócie wyglądał sezon 0 w wykonaniu LPF. Liczby nie robią wrażenia, ale był to zaledwie początek. Pierwszy oficjalny sezon zorganizowany amatorsko przyniósł popularność wśród społeczności zgromadzonej wokół gry F1 2019. Wraz z napływem ludzi przyszła także pandemia, która zamykając nas w domach dała szansę na szybki rozwój i większe zainteresowanie. Drugi sezon rozpoczął się od wyścigów w ramach jednego splitu, a skończył na trzech! Był to pierwszy sezon, w którym rywalizacja zaczęła być transmitowana na YT. Od tamtej pory nie ma dnia bez przynajmniej jednego pytania o możliwość dołączenia. Kolejne dwa sezony to przejście na F1 2020 i zakorzenienie się trzech oficjalnych splitów rozgrywek. Jak podają organizatorzy, zainteresowanie dalej przekraczało ilość dostępnych miejsc. Na możliwe 60 znalazło się aż 130. chętnych! Od tego momentu pojawił się split akademii, będący naturalnym zapleczem dla pozostałych trzech odsłon rywalizacji.

Sezon V, czas na pełen profesjonalizm

Doświadczenie zgromadzone na przestrzeni ostatnich dwóch lat, w ciągu których organizowane były nie tylko wyścigi F1 (znalazło się miejsce dla eventów z udziałem F2 czy Assetto Corsa) pozwala na to by iść dalej. Tegoroczne ściganie, które tradycyjnie już rozpoczyna się tuż po wyjściu nowej odsłony symulatora od Codemasters, nabierze na prawdę profesjonalnego sznytu. Instytucja inżynierów wyścigowych testowana w ubiegłym sezonie zagości na stałe. Do tego regulamin, który tworzony jest w taki sposób, by z jak największą starannością oddać zasady tego realnego, zostanie zaktualizowany. Warto również wspomnieć o nowej szacie graficznej. Ta, jak zapewniają organizatorzy, będzie zdecydowanie bardziej nowoczesna, przejrzysta i zachęcająca do skupienia się na statystykach. Jeżeli doliczymy do tego potencjalną możliwość otwarcia dodatkowego splitu i potwierdzone ściganie na konsolach to otrzymujemy potężną dawkę emocji!

Nabór stratuje już 16.07!

Obiecaliśmy odpowiedź na pytanie “czy można stanąć z Nimi w szranki?” i słowa dotrzymujemy. Oczywiście, że można! Już w piątek, czyli w dniu premiery F1 2021 rozpoczyna się tygodniowy nabór do Sezonu V. By znaleźć się w gronie szczęśliwców, którzy będą mogli spróbować swoich sił w LPF należy zajrzeć tutaj i zapisać się, a następnie wykonywać instrukcje związane z procesem rekrutacyjnym. Wszystkim chętnym śmiałkom życzymy powodzenia, a sami zachęcamy do zajrzenia na sociale Ligi Parc Fermé, będzie się działo!