ULTRALIGA: Finisz trzech prędkości

Fot. Ultraliga

Przed nami przedostatnia runda letniego splitu największych rozgrywek w Polsce. W tym tygodniu Ultraliga przygotowała kilka na prawdę ciekawych spotkań.

Do końca fazy zasadniczej zostały już tylko cztery mecze. Ligowa tabela nieformalnie podzieliła się na trzy podgrupy, z których wyłonieni zostaną mistrzowie, drużyny do gry w play-offach oraz najlepsi spośród tych, znajdujący się na dnie. Zapraszamy na zapowiedź tego, co czeka nas przez najbliższe dwa dni na krajowym podwórku.

ESCA vs. AGO, czyli starcie na szczycie!

Już jutro około godziny 19:30 czeka nas pojedynek lidera z wiceliderem Ultraligi. Jeżeli Jaken wraz z towarzyszami postawią się formacji obecnych mistrzów kraju, mogą zrównać się z nimi w ligowej tabeli. Jedną i drugą drużynę czekają jeszcze poważne pojedynki, ale scenariusz, w którym obie formacje nie popełniają więcej błędów i kończą tę część rozgrywek ex aequo na pierwszym miejscu, jest jak najbardziej możliwy.

Zobacz też:   Ultraliga: Runda zasadnicza na finiszu. Hit dla AGO Rogue!

Gęsto, że kija nie wbijesz

Tak właśnie opisać można to co dzieje się tuż za plecami TSC oraz AGO. Trzy drużyny realnie walczą o potencjalnie lepsze rozstawienie do fazy play-off. Wśród pojedynków zaplanowanych na 6. tydzień, otrzymamy aż dwa bezpośrednie starcia pomiędzy kandydatami na te miejsca. Karty rozdawać będzie przede wszystkim K1CK. Czeka ich bowiem pojedynek zarówno z jednym (PDW) jak i drugim (Illuminar Gaming) rywalem do trzeciego miejsca w tabeli.

Zobacz też:   Ultraliga: Team ESCA Gaming tuż za plecami AGO!

Byle wyjść z twarzą

O tym na pewno myślą zawodnicy trzech ostatnich ekip Ultraligowej rzeczywistości. Gentlemani, Diabły i Komile to trio, które nie porwało nas swoją grą. Najlepiej świadczą o tym ich miejsca w tabeli, bo jakby nie patrzeć to wynik (a nie styl) idzie w świat. Całej trójce po zostały już tylko matematyczne szanse na zagranie w fazie play-off. Podobnie jak w starciach drużyn plasujących się wyżej od nich, tutaj także czekają nas dwa bezpośrednie pojedynki. Czas powalczyć o honor i pozostawić sobie dobre wrażenie. Oby każda z tych ekip wzięła to sobie do serca.

Końcowe akty spektaklu

Choć drużyny szykujące się do gry po rundzie zasadniczej praktycznie są już znane, to w dalszym ciągu pozostaje kilka niewiadomych. Wyłonienie lidera tabeli, walka w grupie pościgowej oraz próba otarcia łez przez tych ostatnich. Ultraliga wraca już jutro na antenie Polsat Games oraz Twitch.tv i YouTube, a pełen harmonogram znajdziecie tutaj.