Ultraliga: Illuminar Gaming pokonuje K1CK! Są w TOP 3!

lol ultraliga ihg lequ
Fot. Illuminar Gaming

Illuminar Gaming z pewną wygraną na K1CK! Zespół z dużym potencjałem pnie się coraz wyżej w tabeli fazy zasadniczej 6 sezonu Ultraliga!

K1CK vs. Illuminar Gaming

Gwen, Viego, Twisted Fate, Tristana, Rell vs. Jax, Diana, Sett, Ezreal, Leona

Początek gry wydawał się, że będzie bez szaleństw. Aczkolwiek czwórka graczy K1 wpadła na przeciwnego Blue buffa tuż przed jego pojawieniem się. Udało się go zdobyć bez żadnej walki. W okolicach trzeciej minuty Matislaw wraz z leśnikiem podeszli pod dolną linię. Tam jednak nie było szans na zrobienie czegokolwiek, bo przeciwnicy stali pod własną wieżą. Chwilę później Raxxo podszedł pod mida, lecz ponownie nic z tego nie wyniknęło.

W końcu jednak byliśmy świadkami pierwszej krwi. Zdobył ją Sacre i tylko dlatego, że LeQu użył teleport nie wiedząc o pułapce ze strony przeciwnego leśnika.

K1CK z częstymi rotacjami

Kolejna rotacja tym razem Sacre w pewnym momencie zszedł pokazać się na środkowej alei. W międzyczasie zawodnicy Illuminar wykorzystali dobry moment i zabili piekielnego smoka. Kolejna pułapka miała miejsce na górnej alejce, lecz tym razem Jax uszedł z życiem. Stefan zmarnował flasha. Doszło do walki 4v5 na Heraldzie i zdobyte zabójstwo na korzyść IHG. Wzięli oni również Heralda, który został zagrany w 11 minucie na środku w celu zabrania dwóch pozostałych płyt opancerzenia. Wieża utrzymała się z niewielką ilością wytrzymałości. Raxxo został wyłapany w okolicy swoich Raptorów. Zabójstwo wpadło na konto leśnika Illuminar Gaming, dzięki czemu zaowocowało to kolejnym smokiem. Mapa zmieniła nam się na górską wersję.

Illuminar Gaming buduje przewagę

Podejście czerwonej drużyny pod środkową wieżę i świetna inicjacja ze strony Chrisa. Puki Style upadł, zanim pozostali zawodnicy dołączyli do walki. Trzy zabójstwa za dwa oraz pierwsza środkowa wieża na korzyść Illuminar Gaming. Po odrodzeniu się wszystkich martwych graczy obydwie drużyny udały się na smoka. Doszło do walki drużynowej 5v5. Świetne zagranie zawodnika Escik pozwoliło zdobyć cztery zabójstwa oraz trzeciego smoka dla jego zespołu.

W tamtym momencie było to prawie 3000 złota przewagi. Puki Style po raz kolejny wyłapany na środku. Jako że była to 20 minuta, to IHG udali się w stronę Barona. Jednak nie chcieli oni ryzykować i w porę zdążyli wrócić do bazy.

Po powrocie zdecydowali się oni na agresywne wejście do lasu przeciwnika i udało im się zabić zawodnika Sacre. Ogromne obrażenia od Diany, która miała już dwa pełne przedmioty. Mając przewagę zawodnika udali się na Nashora i bez problemu go zdobyli. Chwilę później została również zdobyta dusza smoka. Czerwona drużyna zniszczyła już wszystkie zewnętrzne wieże. Jednak popełnili oni błąd. Minutę przed pojawieniem się kolejnego barona, udało się zabić Jaxa na dolnej alei. Escik zbyt późno postanowił użyć teleport w celu uratowania go i on sam też przypłacił za to życiem. Aczkolwiek K1CK nie byli w stanie wziąć Barona z przewagą dwojga graczy. Oddali oni Nashora przeciwnikom. Na koniec wszyscy udali się w stronę Starszego smoka i był to ostatni teamfight.

ACE dla Illuminar Gaming ze stratą tylko jednego gracza. Udało im się zakończyć tę grę zwycięsko w 31 minut. GG WP!

Illuminar Gaming kończy ten tydzień z wynikiem 1-1 i zajmują oni na ten moment trzecie miejsce w Ultraliga! Przed nami ostatni tydzień szóstego sezonu, który startuje już 20.07 o godzinie 17:00. Harmonogram znajdziecie tutaj.