Ultraliga: Tydzień niewykorzystanych szans

lol ultraliga k1ck
Fot. K1CK

Przed szóstym tygodniem gier wszystko zdawało się być już praktycznie rozstrzygnięte. Ultraliga postanowiła dać nam jednak kilka ciekawych starć!

To miała być runda, której wyniki mogły zdecydować w zasadzie… o niczym. Tylko matematyczne wyliczenia zmieniały grono drużyn udających się do fazy play-off. Jedyną niewiadomą pozostawała kolejność w jakiej zameldują się one na koniec sezonu zasadniczego. Zerknijmy więc jak potoczyły się ich losy w odniesieniu do tego, czego oczekiwaliśmy od 6. tygodnia.

Starcie na szczycie dla AGO Rogue!

Długo czekaliśmy, by na krajowym podwórku ktoś był w stanie realnie zagrozić Łotrzykom. Godnym kandydatem miał być Team ESCA Gaming, który atakował fotel lidera z drugiego miejsca. Na nic się jednak zdały ich wysiłki. Lurox (7/1/5) i spółka szybko wzięli się do pracy i w zasadzie po kwadransie można było kończyć to spotkanie. AGO oddało tylko jedną strukturę i ani grama więcej – ESCA na deskach! Ten wynik oraz wygrana na Gentleman’s Gaming następnego dnia, dały akademii Rogue pewny start w kolejnych rozgrywkach EU Masters. Oby tym razem zaprezentowali podobną dominację, co w starciu z ekipą Jaqena.

K1CK from the server

Drużyna Pukiego miała w tym tygodniu wszystko w swoich rękach. Na ich drodze stanęli pozostali dwaj kandydaci do trzeciego miejsca po fazie zasadniczej (kolejno: PDW i Illuminar Gaming). Żeby tego było mało to zarówno Illuminaci jak i drużyna trenowana przez Zeturala potknęły się w pozostałych swoich meczach. Wystarczyło więc tylko i aż pokonać jednych, jak i drugich by ustawić się w wyśmienitej pozycji przed ostatnią rundą spotkań. Niestety K1CK nie wykorzystało żadnej z tych szans i tylko ze względu na słaby występ bezpośrednich rywali, zostali w tabeli na czwartym miejscu.

Zobacz też:   Ultraliga: Illuminar Gaming pokonuje K1CK! Są w TOP 3!

Jednak coś tam potrafią

Skoro środek tabeli notował gorsze występy to ktoś musiał na tym skorzystać. Tym razem byli to zawodnicy drużyn walczących już w zasadzie o honor. Gentlemani, Komile oraz ekipa Devils.One zgodnie zagrały na wynik 1-1 po drodze trafiając też bezpośrednio na siebie. Nie da się jednak ukryć iż taka sytuacja nie stawia w zasadzie żadnej z tych drużyn w jakkolwiek lepszej sytuacji przed kończącą się fazą zasadniczą.

Kończ Waść!

Za nami kolejny tydzień ligowych zmagań i seria punktów, którą rozdzieliliśmy pomiędzy najlepsze zespoły naszego kraju. W tabeli nie zmieniło to zbyt wiele, a nam pozostaje czekać na absolutnie decydujące starcia. Nie wniosą one za dużo do końcowego układu sił, ale jedno jest pocieszające – skoro sezon zasadniczy dobiega końca to znaczy, że wchodzimy powoli w fazę play-off! Ultraliga nigdy nie zawodziła w tym aspekcie i pozostaje mieć nadzieję, że tam znów zobaczymy prawdziwe dymy!