Sergiusz „Nitrozyniak” Górski zbanowany przez Riot Games!

Fot. Emilio Ferreira Walewski
Fot. Emilio Ferreira Walewski
- Reklama -

Dziś na stronie lolesports pojawiła się oficjalna informacja o wykluczeniu Nitrozyniaka z ekosystemu Riot Games. Powodem jest toksyczność w mediach społecznościowych.

Zobacz też:   Abbedagge przechodzi do 100 Thieves!

Zanosiło się na to już od kilkunastu dni, więc było to tylko czekanie na oficjalną informację. Zaczęło się od tego, że Sergiusz „Nitrozyniak” Górski wspominał na swoim twitterze o zbanowaniu przez Riot Games wszystkich jego kont w grze League of Legends. Na niektórych nawet prawie wcale nie grał. Później pojawiły się pierwsze plotki o tym, że właściciel 7more7 Pompa Team zostanie wykluczony z ekosystemu Riot Games. Natomiast kilka dni temu sam Nitrozyniak wspomniał o tym, że sprzedał już swoją organizację „anonimowemu nabywcy”. Po tym wiele osób myślało, że może być to żart.

Jednak dziś Riot Games wydało oficjalne oświadczenie. Powodem wykluczenia jest złamanie dwóch zasad z regulaminu Ultraligi. Oba tyczą się nękania, obrażania i ogólnie toksyczności wobec innych ludzi. Za to ta była widoczna we wpisach Nitrozyniaka na jego mediach społecznościowych. Wykluczenie obejmuje zakaz jakiejkolwiek działalności związanej z grami Riot Games.

- Reklama -

Sergiusz Górski ma czas do 14 maja na przedstawienie nowego właściciela 7more7 Pompa Team. W innym wypadku zespół zostanie wykluczony z Ultraligi, a na jego miejsce wskoczy drużyna, która zwycięży w specjalnych kwalifikacjach.

- Reklama -