Abbedagge przechodzi do 100 Thieves!

Fot. Michał Konkol / Riot Games
Fot. Michał Konkol / Riot Games

Dopiero co zakończyły się rozgrywki ligowe we wszystkich regionach, a już jesteśmy świadkami pierwszych zmian. Abbedagge odchodzi z Schalke 04.

Niemiecki środkowy ma za sobą fenomenalny wiosenny split. Już w poprzednich dwóch latach w S04 miewał swoje momenty, jednak ten sezon był zdecydowanie najstabilniejszym. Zwłaszcza w playoff’ach Abbedagge grał na świetnym poziomie i od niedawna zaczęło się mówić się o jego odejściu z FC Schalke 04 Esports. Aczkolwiek zaskoczeniem jest jego przejścia do amerykańskiej ligi, ponieważ najczęściej przyrównywany był do roli środkowego we Fnatic. Za to dobrze wiemy, że gra na zachodzie jest zwykle krokiem w tył dla zawodnika.

Zobacz też:   Nie zobaczymy mistrza VCS na MSI 2021!

W tym samym dniu status rezydenta rozgrywek LCS uzyskał koreański toplaner — Ssumday. To oznacza, że najprawdopodobniej w całym składzie 100 Thieves nie będzie żadnego Amerykanina, gdyż wystarczy mieć dwóch rezydentów, a tym drugim jest huhi. Tak najpewniej będzie się prezentować:

  • Kim “Ssumday” Chan-ho 🇰🇷
  • Can “Closer” Çelik 🇹🇷
  • Felix “Abbedagge” Braun 🇩🇪
  • Ian Victor “FBI” Huang 🇦🇺
  • Choi “huhi” Jae-hyun 🇰🇷

Wczoraj dotarła również informacje ze strony FC Schalke 04 o tym, że na pozycji środkowego zagra Nuclearint. Francuza możecie kojarzyć z gry w akademii Schalke, która gra aktualnie na EU Masters, więc już w piątek obserwujcie go w akcji.