LCK: Poznaliśmy składy MVP! DAMWON Gaming górą!

Fot. DAMWON Gaming / Twitter
Fot. DAMWON Gaming / Twitter

League Champions Korea ogłosiła trzy zespoły ALL-Pro Team z letniego splitu 2020. Znaleźli się w nich wszyscy gracze DAMWON Gaming.

Na szczęście obyło się bez dziwnych decyzji jak w przypadku wyboru składów w LPL. Wszystko zależy oczywiście od subiektywnej opinii, ale te wybory da się wybronić. Co ciekawe wśród 15 zawodników wszyscy są z tylko czterech czołowych drużyn. Chodzi oczywiście o DAMWON, DRX, Gen.G i T1. Poza tym nagrodę najlepszego gracza splitu zdobył Showmaker, a trenerem splitu został Zefa.

Zobacz też:   Nawet Faker nie był wstanie uratować T1!

1: Nuguri – Canyon – Showmaker – Ruler – Beryl

W pierwszym zespole najlepszych graczy znalazło się aż czterech zawodników DAMWON Gaming. Raczej nikogo to nie powinno dziwić, zwłaszcza z uwagi na nich genialne wyniki. Wygrali fazę zasadniczą letniego splitu LCK z rekordem 16-2 w grach oraz 34-5 w mapach. Dodatkowo są uważani za faworyta do wygrania mistrzostw świata, ponież sam knight wspominał, że TES przegrywało na nich scrimy. Spoza DWG w pierwszym składzie znalazł się również Ruler, który ma za sobą kolejny świetny split. Były mistrz świata zdobył 7 nagród MVP, a jego drużyna zajęła trzecie miejsce w lidze, z bilansem gier 14-4.

2: Canna – Clid – Chovy – Ghost – Keria

W drugim składzie zobaczyliśmy większe zróżnicowanie drużyn. Na górnej alei zawodnik T1, który zdobył aż 10 tytułów MVP mapy. Za to na jungli były zawodnik T1, a aktualny gracz Gen.G mający za sobą bardzo solidny split. Na pozycji strzelca znalazł się Ghost, który po 3,5 roku grania w LCK, w końcu wygrał swój pierwszy split. Drugi ALL-Pro Team domknęli dwaj gracze DRX, uważany za jednego z najlepszych midlanerów świata Chovy i wielki talent na pozycji wspierającego, czyli Keria.

3: Rascal – Cuzz – BDD – Deft – Life

Trzeci skład ALL-Pro Teamu budzi najwięcej kontrowersji, gdyż wiele osób by widziało w nim innych zawodników zamiast Cuzza i Defta. Na jungli zamiast gracza T1 sporo ludzi wskazuje Pyosika, który wnosił bardzo dużo do gry DRX. Za to wyjęliby z tego składu strzelca DRX, albowiem świetnie prezentował się też Teddy z T1. Uważam, że są to kwestie mocno subiektywne, ponieważ poziom tych graczy jest bardzo zbliżony, co pokazują wyniki w lidze. Poza tym w trzecim składzie jest trójka zawodników Gen.G (Rascal, BDD i Life). Myślę, że jak najbardziej słusznie, zwłaszcza patrząc na końcówkę splitu w wykonaniu GEN.