LCL: UoL ponownie jedzie na Mistrzostwa Świata!

lol lcl uol

Unicorns of Love byli niepowstrzymani przez cały sezon. W fazie pucharowej, było podobnie, a dopiero jedną mapę odebrał im Gambit Gaming!

Dzisiejsze zwycięstwo Unicorns of Love było pięknym przypieczętowaniem ich sezonu. Na uwagę zasługuje nie tylko ich aktualna forma i sezon, ale to jak do tego miejsca dotarli.

2019 – UoL powrócił!

UoL dołączyło do rosyjskiego LCL po tym, że jak od 2019 roku w Europie została wprowadzona franczyza. Wraz z nią kilka drużyn pożegnało się ze swoimi miejscami w europejskich rozgrywkach. Między nimi było Unicorns of Love, które się nie poddało i postanowiło kontynuować swoją działalność. W ten sposób charyzmatyczna organizacja przejęła slot organizacji Team Just.

Pierwszy sezon zasadniczy UoL w Rosji zaliczył śpiewająco, jak na ich pierwszy split. W fazie zasadniczej z wynikiem 12-2 zajęli ex aequo pierwsze miejsce z Gambit Gaming, a dopiero mecz dogrywkowy wysłał ich na drugie miejsce. W fazie pucharowej poradzili sobie o wiele lepiej i w finale wygrali 3-2 przeciwko Vega Squadron kwalifikując się na Worldsy.

Europejska potęga

Mimo, że na Mistrzostwa w 2019 roku UoL pojechał jako reprezentacja Rosji, fani z Europy nadal kochali różowe Jednorożce. Sympatia do historii zespołu, organizacji oraz ich trenera, który trenował teraz nowy skład pozostała. Unicorns trafiło do fazy Play-In, gdzie udało im się wyjść z grupy, jednak w knockout stage ulegli 3-2 Splyce. Kibice byli bardzo podzieleni podczas tego spotkania, a podczas fazy grupowej wielokrotnie słyszeliśmy skandowane z publiczności “Unicorns”. Niestety UoL zostało wyeliminowane, jednak chęć walki na międzynarodowej arenie pozostała.

MSI na horyzoncie

UoL po kilku drobnych zmianach w składzie skupił się na wiosennym sezonie i awansie na Mid Season Invitational. Z zespołu odszedł Edward, który początkowo wrócił do Gambit Gaming, a kolejno znalazł miejsce we włoskim Mkers u boku naszego rodaka – Zwyroo. Szeregi UoLu opuścił również Innaxe, który zasilił Schalke 04.

Po tych zmianach Unicorns ponownie zajęli pierwsze miejsce w lidze (tym razem z wynikiem 13-1) ex aequo i ponownie przegrali mecz dogrywkowy. W fazie pucharowej poszło im jeszcze lepiej i ponownie ją wygrali. Tym razem nie oddali ani jednej mapy i zakończyli wiosenne rozgrywki z łącznie przegraną jedną mapą!

Niestety UoL nie miał okazji sprawdzić się ponownie na międzynarodowym turnieju. Z powodu szalejącej pandemii Covidu turniej został odwołany, a UoL pozostało czekać kolejny split na Mistrzostwa Świata.

Unicorns of Love na Worldsach 2020!

Ekipa UoLu pod dowództwem Sheepa stanęła ponownie przed kolejnym sezonem z czystym kontem, a ich niesamowity wynik 19-1 z poprzedniego splitu nie miał tutaj znaczenia. W poprzednich sezonach zauważaliśmy za każdym razem poprawę formy Jednorożców. Tym razem nie było inaczej. UoL przeszedł przez fazę zasadniczą jak burza z oszałamiającym wynikiem 14-0 zajmując wreszcie pierwsze miejsce.

Faza pucharowa rozpoczęła się od łatwego zwycięstwa 3-0 przeciwko One Breath Gaming. Po nim przyszedł czas zmierzyć się z odwiedznym rywalem sceny – Gambitem.

Chwile grozy

Pierwsza mapa przyniosła nam wielu emocji i wielu chwil grozy fanom Unicornsów. Gambit doskonale przygotował się do tej gry. Prowadzili 4 smokami oraz prawie 10 tysięcy sztuk złota! Na szczęście dla różowej ekipy popełnili oni serię błędów w walce o Starszego Smoka w 30 minucie, co dało unicestwienie, smoka oraz barona na konto UoL. Z takimi wzmocnieniami zakończenie mapy było tylko kwestią czasu.

Wyrównanie dla Gambit Gaming

Druga mapa była niemal kopią pierwszego spotkania. Ten sam scenariusz jeśli chodzi o grę na mapie czy przejęcia obiektów. Różnicą i to sporą było to, że tym razem Gambit nie dał się zaskoczyć podczas walki o Smoka i pewną ręką zakończył to spotkanie obdarowując Jednorożców pierwszą porażką w lecie 2020 roku.

Królowie w różu

Podczas kolejnej mapy UoL szybko przypomniał nam kim są, co robią w tej lidze i jaki jest ich cel. Spotkanie to było odbiciem lustrzanym poprzednich dwóch i Gambit nie był w stanie powiedzieć tutaj słowa. Była to dominacja ze strony ekipy Gadgeta, jaką chcieliśmy oglądać od pierwszej mapy.

UoL na Mistrzostwach!

Ostatnia mapa pojedynku znów przypomniała nam, że Gambit nie jest drużyną, która wylądowała w finale przypadkowo. Od pierwszych minut walka była bardzo wyrównana, a czasami to GMB wychodził na prowadzenie. Ostatecznie dzięki wygranej walce drużynowej o duszę smoka UoL zgarnął na swoje konto Barona Nashora.

Pokonana drużyna przeciwnika nie była wstanie zebrać się, aby stawić opór rozpędzonym Jednorożcom. UoL głodny wygranej i wyjazdu na Worldsy zakończył tę mapę już 3 minuty później tym samym zgarniając slot na Mistrzostwa Świata

Kwalifikacja na Mistrzostwa Świata

Unicorns of Love w letni sezon zakończyło z wynikiem 20-1, co daje im sumaryczny wynik za obydwa splity 39-2! (nie licząc Open Cup).

UoL jest 18 drużyną zakwalifikowaną na tegoroczne Worldsy. Jako drużyna z regionu CIS swoje zmagania podobnie jak rok temu rozpocznie od fazy Play-In.