LEC: Ostatni seria o Worldsy! MAD Lions kontra Rogue!

lol lec carzzy
Fot. Michał Konkol / Riot Games

Obie drużyny zapewniły już sobie udział na Worldsach! Dziś zobaczymy już tylko walkę o to kto dostanie się do głównej fazy turnieju, a kto do jej play-inów!

Przygoda w paly-offach

Rogue i MAD lions. Kolejno pierwsze i drugie miejsce LEC. Na pewno nie tego byśmy się po nich spodziewali, że już praktycznie na początku zostaną zmiażdeni przez swoich rywali. Rogue przegrało swoją pierwszą play-offową serię na Fnatic 3-0, a MAD Lions, zdobywając jedną mapę, ulegli 3-1. Dziś spotykają się w drobince przegranych. Zawalczyć o to, kto w następnym meczu zmierzy się z ekipą Marcina „Jankosa” Jankowskiego o miejsce w finale LEC. Dlatego to spotkanie powinno wyłonić nam prawdziwą trzecią drużynę LEC. Jednakże nie jest to walka o nic, a o miejsce w głównej fazie Worldsów, przegrana drużyna będzie musiała jeszcze przejść całą fazę play-inów, co daje im mniej czasu na przygotowanie na te silniejsze i groźniejsze ekipy z Chin, Korei, czy nawet Ameryki.

Starcie „Lwa” i „Złodziejaszka”

Większości z nas na pewno oczy będą zwrócone dziś na środkową aleję. Tam, gdzie zmierzy się ze sobą dwójka wybitnych graczy. Marek „Humanoid” Brazda i Emil „Larssen” Larsson to zawodnicy, którzy mają potencjał na to, by odwrócić losy całej serii do góry nogami. Oboje pokazali już niesamowity potencjał na Summoner’s Rift i są kluczowymi zawodnikami w swoich szeregach. MAD Lions to jest ta ekipa, która nie boi się trudnych wyborów. Wiedzą jak zagrać wokół niej i dobrze ją wykorzystać, czego, chociażby nie widzieliśmy w poprzednim dniu i serii G2 z Fnatic. Za to Rogue to bardzo stabilna drużyna. Drużyna, która wychodzi z planem na grę i średnio odnajdują się w chaosie. I przede wszystkim w tym chaosie właśnie najwięcej szans dla „lwów”. Nie powinno się w ogóle lekceważyć tego spotkania. Zobaczymy tutaj spotkanie dwóch różnych, cudownych stylów gry, które tak dobrze działały w fazie zasadniczej.

Gdzie obejrzeć?

Seria MAD Lions z Rogue rozpocznie się o godzienie 17:00! Transmisja odbędzie się na kanałach Polsat Games na YouTube i Twitchu oraz w telewizji. Dodatkowo angielską transmisję możecie oglądać na kanałach LoL Esports.