Już jutro zaczynają się rozgrywki cudownej Ultraligi!

lol ul pride
Fot. Ultraliga / Radosław Makuch

Jak prezentują się drużyny? Kto będzie na szycie tabeli? Oto nasz ranking na nowy, trzeci sezon najlepszej ligi regionalnej!

Nasze zestawienie rozpoczniemy od drużyn, które naszym zdaniem znajdą się po za finalnym podium, jednak dostarczą nam również olbrzymich emocji!

8. Diablo Chairs

Z wielkim smutkiem trzeba przyznać, że roster diabłów nie wygląda zbyt dobrze na tle innych ekip. Ostatnie występy Unknowna nie należą do najlepszych, CrAzY ma wielki talent, były leśnik Illuminar, za czasów LDLC wydawało się, że ma zadatki na LEC, niestety jego forma spadła. Bezsprzecznie od jego dyspozycji będzie zależeć wiele. Fresskowy, ex gracz PRIDE, posiadający dość ciekawy champion pool pokazywał się dobrze w ekipie orłów, lecz nie pozwoliło mu to na pozostanie w tamtejszej ekipie. Zawodnik wraca do Ultraligi po dłuższej przerwie, zobaczymy, co pokaże. Na dolnej alei jest duet zagadka
itzRenifer i Iluzjonist, w porównaniu do innych botlanów, wydaje mi się, że ten jest najsłabszy. Wiadomo, Renifer miał fenomenalny występ na PLE, ale nie wolno go overhypować, ponieważ miał u boku Mystiquesa.

7. PRIDE

Ekipa orłów, tak naprawdę jest zbiórką bardzo dobrych znajomych, którzy znają się przez długi czas. Wydaje mi się, że z tym składem nie zobaczymy Wyska na Eu Masters, LeQu debiutuje w Ultralidze po nieudanym turnieju kwalfikacyjnym z Glich Storm, jest to toplaner nie na miarę Ultraligi, wydaje mi się, że to będzie ich najsłabszy punkt. Wysek, po przygodzie z piratami, gdzie pokazał, że ma jeszcze chęć do gry, przejmuje stery PRIDE. Wydaje się, że ma zadatki na Top 3 leśnika w Polsce, ale obawiam się, że koledzy z drużyny mu tego nie ułatwą. Na Środku Warszi, znamy go przede wszystkim z niesamowitej Zoe, którą będzie się starał podbierać za każdym razem. Dolna aleja, podobnie jak w przypadku Diablo Chairs wypada słabo, pamiętamy Syrpiego ze słynnego na całą polską scene Lol’a Ravioli Ravioli. Po nieudanej emigracjii do Włoch wraca do Polski, zmieniając przy tym nick na KMŚ.

6. devils.one

Sinmivak, Bruness, Czajek, Bullet i Pyrka, to nie jest skład, który mógłby aspirować do osiągnięć sprzed roku, Ci zawodnicy potrzebują ogrania, są jeszcze młodzi. W składzie świeci głównie Czajka, czyli jak pokazał Polski Weekend Gwiazd zawodnik, który 1v1 aspiruje do TOP1 Polski. Jest to jeszcze bueiszlifowany diament. Bullet, typowy “Sivir Player” czyli farmienie się do 30minuty i modlenie się, że coś zrobi. Pyrka po nieudanym epizodzie w Wiśle Płock, miejmy nadzieje, że wróci na odpowiednie tory, bo często pokazywał, że jest w stanie coś wnieść do gry.

5. AVEZ Esport

Sensacja fazy grupowej sezonu 2 Ultraligi, jak czas pokazał, nie poszło im za dobrze w BO5, ale mieli dużo czasu, aby to poprawić. Na górnej alei Czaru, niegdyś szef środka, teraz szef góry. Zawodnik, który jednym zagraniem może odmienić losy gry. Jest to jeden z najlepszych toplanerów w Polsce. W lesie natomiast do pomocy ma Bolszaka, gracza, który woli grać tankami, czy odnajdzie się w mecie, gdzie liczy się wczesna faza rozgrywki, Smoki, Heraldy? Czas pokaże, tak samo, jak pokaże, czy doczekamy się wreszcie Marcina aka Bucu, którego był poprzedni rok. Typowy gracz assasin, posiadada dobre zgranie z Bolszakiem i to ich synergia może sprawić, że nas zaskoczą. Trenie jest jednym z najgorszych strzelców, lecz pokazał parę razy, że ma przebłyski geniuszu mechanicznego. Stawiam ich na 5 miejscu, ponieważ myślę, że jest to adekwatne do tego, co ci zawodnicy mogą osiągnąć.