Jedziemy Polski finał? Nasza grupa na EU Masters!

lol ultraliga eu masters ihg czajek
Fot. Radosław Makuch / Ultraliga

Jeszcze dwa dni temu zachwycaliśmy się finałem Ultraligi, a już za trzy doby rusza EU Masters. Na nim zobaczymy aż trzy Polskie ekipy i paru innych Polaków.

Cały EU Masters rozpocznie oczywiście faza play-in, w której wystąpi 16 drużyn, a awans dalej uzyskają tylko cztery. Niedawno odbyło się losowanie grup i co ciekawe, nie było podziału na koszyki. Także był strach, że Polacy trafią na mocne zespoły z Niemiec, Francji lub z Hiszpani. Na szczęście 7more7 Pompa Team trafiła bardzo dobrze, ponieważ uniknęła najmocniejszych regionów. Grupa D prezentuje się następująco:

7more7 Pompa Team 🇵🇱

(Sinmivak-Bruness-Czajek-Defles-Pyrka) – Tych panów nikomu nie trzba przedstawiać, zdecydowanie trzecia najlepsza drużyna Utraligi. Ostatnie mecze co prawda nie były dla nich najlepsze, lecz grali na najmocniejsze drużyny w Europie: K1ck Neosurf i AGO Rogue.

SINNERS Esports 🇨🇿

(Adiss-Wysek-Ordno-PiOk-Vasked) – #WYSEKNAEUMASTERS, taki hasztag wybrzmiewał wśród Polskich kibiców od początku roku. Najpierw był używany lekko prześmiewczo, albowiem naszemu zawodnikowi nie szło najlepiej. Jednak parę dni temu wszyscy to pisali w radości po wygranym półfinale Hitpoint Masters, 3-2 z Team Sampi. W finale Wysek i spółka również pokazali klasę, albowiem ugrali jedną mapę na potężną eSube. Za to pozostałe gry w tej serii też były wyrównane. Przed nimi ciężkie wyzwanie na EU Masters, ale myślę, że powinni dać radę awansować z grupy.

Intrepid Fox Gaming 🇬🇷

(Bako-LeBron-Pun1sher-Kabamarru-Hadow) – Wicemistrzowie ligi Greckiej są mocnym kandydatem do walki z SINNERS Esports o miejsce w barażach o główną fazę EU Masters. W fazie zasadniczej swojej ligi wygrali z bilansem 12-2, a w playoff przegrali tylko 3 mapy, wszystkie w finale z We Love Gaming (1-3). To będzie ich drugi występ na EUM w tym roku. Wiosną w zupełnie innym składzie wyszli z grupy, lecz odpadli w barażach z GamerLegion 🇩🇪. Warto wspomnieć o tym, że w tym splicie Intrepid Fox Gaming jest trenowane przez Koreańczyka Lee Joo Ho.

Five Kings 🇱🇹

(Onyoz-Fokkus-tibor-Lakinther-Pattarek) – Region Bałtycki nigdy nie radził sobie dobrze na EU Masters. W wiosennej edycji ich dwie drużyny miały bilans map 2-10, a zawodnik PIGSPORTS 🇱🇻 trollował w jednej gierce. Jednak Five Kings zapowiada się naprawdę dobrze, przynajmniej na tle tego regionu, ponieważ mimo osłabienia wygrali fazę pucharową ligi. Tylko czy to starczy na wyżej wymieniane ekipy? Szczerze mówiąc, wątpię, ale nie można ich lekceważyć.

Zobacz też:   Fokkus ukarany za toksyczne zachowania w soloq!

Baraże w play-inach EU Masters

Dwie najlepsze drużyny z grupy D zmierzą się z dwiema najlepszymi z grupy C. Dobra wiadomość jest taka, że jest to najsłabsza grupa w całym turnieju. Faworytem do jej wygrania jest zaś zespół Fresskowego, czyli Racoon 🇮🇹. Pozostałe drużyny w niej to wicemistrzowie Portugalii i Ligi Bałtyckiej oraz mistrzowie Belgii. Myślę, że czeka nas pojedynek Wysek kontra Fresskowy o awans do głównej fazy EU Masters, więc będzie ciekawie.