Rozpoczynamy Play-In letniego EU Masters!

lol ultraliga pompa pdw czajekk
Fot. Ultraliga / Radosław Makuch

Już dzisiaj wieczorem rozpoczniemy fazę play-in letniej edycji EU Masters. W tym etapie turnieju będzie nam dane oglądać występ aż 8 polaków!

Turniej dla drużyn spoza LEC rozpoczniemy już dzisiaj od między innymi pojedynku 7MORE7 Pompa Team oraz litewskiego Five Kings. Mateusz “Czajek” Czajka i jego ekipa zajęli w fazie pucharowej Alior Bank Ultraligi trzecie miejsce. Dzięki zmianom w systemie kwalifikacji EU Masters i trzem slotom dla naszego regionu pozwoliło im uzyskać kwalifikację do fazy play-in. Lepsi od nich okazali się K1CK Neosurf oraz AGO Rogue, którzy uzyskali bezpośredni awans do głównego etapu turnieju.

Jest Pompa

Polscy fani będą z pewnością z wielką uwagą śledzić poczynania Pompy w grupie D, jednak należy przypomnieć, że to nie jedyni Polacy w stawce. Oprócz drużyny Zeturala we wspomnianej grupie znalazła się również czeska ekipa ⁠SINNERS Esports z Wyskiem na pokładzie. Drużyny te w swojej grupie podejmą również litewskie Five Kings oraz grecką ekipę ⁠Intrepid Fox Gaming.

Zobacz też:   Jedziemy Polski finał? Nasza grupa na EU Masters!

Włoskie redemption

Polskie akcenty możemy dostrzec również w dwóch z trzech pozostałych grup. W grupie C włoską drużynę Racoon będzie reprezentował Bartłomiej “Fresskowy” Przewoźnik. Awans do EU Masters jest sporym krokiem dla tego zawodnika w porównaniu z poprzednim splitem. Przypomnijmy, że we wiosennym sezonie Fresskowy wraz z Diablo Chairs zajęli ostatnie miejsce w fazie zasadniczej Ultraligi. Następnie drużyna odpadła z polskich rozgrywek regionalnych po porażce 0-3 na TEAM #OPTIONS.

Dominacja na Bałkanach

Ostatnim zawodnikiem pochodzącym z naszego kraju na EU Masters jest Oskar “Raxxo” Bazydło. Znany doskonale z występu w finale poprzedniej edycji tego turnieju. Oskar i jego ekipa CR4ZY przeszli jak burza przez fazę zasadniczą ligi bałkańskiej. Zajęli w niej pierwsze miejsce z wynikiem 13-1. Niestety w finale fazy pucharowej ulegli 0-3 drużynie SuppUp eSports i tym samym zostali zmuszeni do gry w play-inach ustępując im miejsca w głównym turnieju. SuppUp eSports mieliśmy okazję oglądać na EU Masters w poprzednim sezonie, kiedy to jeszcze grali pod poprzednią nazwą Energypot Wizards. Przed Raxxo naprawdę trudne zadanie. Do grupy A wraz z jego drużyną trafiła akademia dominatorów LEC, czyli G2 Arctic oraz zwycięzcy zeszłorocznej edycji turnieju – LDLC OL.

Polską transmisję z turnieju będziemy mogli oglądać standardowo na kanale Polsat Games.