TSM oficjalnie pozyskuje Dardocha do swojego rosteru na sezon 2020!

lol lcs clg dardoch
Fot. Riot Games

Jungler Joshua „Dardoch” Hartnett dołączył do TSMu na sezon 2020, potwierdził dziś w nocy amerykański zespół.

21-laterk poprzednio grał w OpTic Gaming przed rebrandingiem zespołu na Immortals pod koniec sezonu 2019. W czasie wiosennego splitu występował w drużynie na przemian z Williamem „Meteosem” Hartmanem. W pierwszej połowie 2019 roku dzielił swój czas po równo między pierwszą ligę i akademię, jednak ostatecznie w letnim splicie skończył na pełen etat w akademii.

W sezonie dziewiątym TSM przeszedł wiele zmian na pozycji junglera. Sezon wiosenny rozpoczął się od występu Matthew „Akaadiana” Higginbotham. Zespół zakończył na trzecim miejscu w regularnym splicie i zajął drugie miejsce po porażce z Team Liquid w play-offach Spring Split.

Mimo ich względnego sukcesu z Akaadianem w składzie, zespół postanowił dokonać zmian w drużynie szukając rozwiązania problemów. Do głównego składu w letnim splicie trafił Jonathan „Grig” Armao, a obaj junglerzy występowali w LCS obok siebie.
Największe zaskoczenie dla fanów Team Solo Mid czekało dopiero w playoffach letniego sezonu. Startowym junglerem formacji został rookie Mingyi „Spica” Lu. Wcześniej chińczyk rozegrał jedynie dwa mecze podczas regularnego sezonu i to w ostatnim tygodniu sezonu!

Niestety nie udało im się ponownie zdobyć tytułu Mistrza LCS, ani awansować na Mistrzostwa Świata już drugi raz z rzędu. Dla formacji celującej wysoko była to tragedia i trzeba było spodziewać się kolejnych zmian.

W drużynie oprócz nowego junglera dojdzie do podmiany pozycji strzelca. Skład opuścił Jesper “Zven” Svenningsen, który zasilił roster Cloud9. Na ten moment nie znamy nazwiska nowego adc, ale ku uciesze fanów TSM postanowił zachować swojego weterana środkowej alei. Søren „Bjergsen” Bjerg podpisał kontrakt z zespołem na dodatkowe dwa lata i dzięki temu stał się współwłaścicielem zespołu jako jeden z warunków jego umowy.

Według Jacoba Wolfa z ESPN amerykanie prowadzą obecnie rozmowy z byłym graczem dolnej alejki Splyce. Kasper “Kobbe” Kobberup od wczoraj pozostaje wolnym agentem.

Ponadto zespół powitał ponownie swojego starego supporta – Vincenta „Biofrosta” Wanga. Zespół dokonał wymiany w zeszłym tygodniu z CLG w zamian za Andy’ego „Smoothie” Ta, dotychczasowego wspierającego.