Mamy skandal? Twitch pozwany na 3 miliardy dolarów!

twitch logo
Fot. Twitch.com

Sąd w Moskwie rozpozna sprawę przeciwko Twitchowi 20 grudnia 2019 r.

Rambler Group, trzeci co do wielkości firma internetowa w Rosji, złożył niedawno pozew przeciwko Twitchowi należącemu do Amazon o 180 miliardów rubli (3 miliardy dolarów).

Grupa Rambler twierdzi, że Twitch wielokrotnie naruszał ich wyłączne prawa do nadawania meczów Premiere League od sierpnia bierzącego roku.

Według doniesień Twitch naruszył wyłączność praw do transmisji należących do rosyjskiego giganta internetowego. Wg wyliczeń prawników firmy w ostatnich miesiącach 2019 roku do naruszeń doszło ponad 36 tysięcy razy. Adwokat Twitcha broni platformy, uważając zarzuty za kompletnie bezpodstawne:

Twitch zapewnia tylko użytkownikom dostęp do platformy i nie jest w stanie zmieniać treści publikowanych przez użytkowników ani śledzić możliwych naruszeń

Tłumaczenie wypowiedzi dla Kommersant

Rambler podkreśla, że oprócz odszkodowania będą żądać całkowitego zakazu korzystania z Twitcha na terenie Rosji. Czy będzie to kolejny gwóźdź dla platformy Amazona po utracie wielu osób na rzecz Mixera, Youtuba czy Facebooka?

Do tego czasu spotkania w sądzie strony będą dążyć do osiągnięcia porozumienia, które pozwoli uniknąć procesu i sprawnie zakończyć spór.