Wielki powrót po latach! FORG1VEN w Schalke 04

lol lec schalke04 forg1ven
Fot. schalke04.de

Nie ma wątpliwości, że Konstantinos jest jednym z najlepszych graczy na świecie. Ma unikalne umiejętności i niezwykłe zrozumienie gry. Gracz taki jak Konstantinos może coś zmienić. Cieszę się tym bardziej, że zdecydował się grać w Schalke 04. Takimi słowami określił FORG1VENa Tim Reichert, obecny Head of Esports Schalke 04.

Ostatni raz mogliśmy oglądać go podczas League of Legends European Championship (EU LCS) w barwach H2K obok dwóch naszych rodaków – Vandera oraz Jankosa. To właśnie w ich towarzystwie oraz Ryu „Ryu” Sang-wook i Andrei „Odoamne” Pascu osiągnął on swój najlepszy wynik na arenie globalnej – półfinał Mistrzostw Świata 2016. Wtedy zespół greka uległ drużynie Samsung Galaxy 0-3.

Po tym turnieju kariera 27-latka zdecydowanie spowolniła. Został on wcielony do wojska, gdzie musiał odbyć obowiązkową służbę, która zakończyła się dopiero w tym roku. W międzyczasie kilkukrotnie wracał do gry na chwilę jak np. podczas wiosennej edycji EU Masters 2018, gdzie zwyciężył turniej w barwach Origen.

Konstantinos wróci do gry w sezonie 2020 w barwach niemieckiej organizacji co ogłosili na swoim Twitterze.

W Schalke 04 zastąpi on „Harrego Pottera” europejskiego LoLa. Dotychczasowy strzelec tej formacji – Elias „Upset” Lipp został nowym nabytkiem Origen. Warto dodać, że w Schalke 04 FORG1VEN zagra ponownie z Andreiem „Odoamne” Pascu, z którym osiągnął wspomniany wcześniej półfinał Mistrzostw Świata.

Grek wypowiedział się o swojej decyzji i wyjaśnił, że przerwa w jego karierze była jedynie chwilowa:

Po odbyciu służby wojskowej otrzymałem wiele propozycji. Ale kiedy Schalke zgłosiło się do mnie, nie musiałem się dwa razy zastanawiać. Cieszę się, że mogę grać w Royal Blues. Sam jestem entuzjastycznym fanem piłki nożnej, a kiedy jestem w Grecji, regularnie uczęszczam na mecze mojego lokalnego klubu. Wielka tradycja kojarzy mi się z Schalke 04.

Jak myślicie, jak zaprezentuje się legendarny strzelec w nadchodzącym sezonie?