Kto wygra Ultraligę?

lol ul niq illuminar
Fot. Ultraliga / Radosław Makuch

Już teraz, już za chwilę, już za moment! O 17:30 rozpoczyna się pierwsze spotkanie Ultraligi w 2020, a tymczasem przedstawiamy naszą analizę na TOP4 miejsc w nadchodzącym sezonie!

4. Piratesports

O piratach dużo się mówi, za ich sterami zasiadła prawdziwa legenda polskiej sceny LoLa, czyli Fryderyk „Veggie” Kozioł. Na górnej alei znaleźć możemy słynnego Konektiva, który jest typowym team playerem, a jak wszyscy wiemy, Pan Fryderyk lubi takich zawodników, którzy mogą dostać, postać i kliknąć R. W lesie behave, były leśnik Rogue, z którymi zajął drugie miejsce w Ultralidze. Na pewno przez ten czas wiele się nauczył i ma aspiracje do grania w LEC. Na środkowej alejce Roison, fan Corkiego. No właśnie, ten zawodnik upodobał sobie tę postać tak, że jeśli wejdzie do mety, będzie trzeba ją piratom banować. No i dół, Importy duo Keduii i Sedrion. Mocny botlane, chłopaki mają zadatki na TOP4 w Polsce, a może nawet wyżej. Dlatego też umieściłem ich na 4 miejscu, ponieważ wydaje mi się, że poprzez proste team compy ukryją swoje wady, a wyszczególnią zalety. ARR.

3. Illuminar Gaming

Skład można by powiedzieć marzenie, tyle ile doświadczenia i młodości jest w tym składzie… pozostało pytanie, czy to wypali? MeLoNiK, młody diament górnej alei może sobie nie poradzić z presją grania przy takich legendach jak Kikis, niQ czy Jesiz. Jest to gracz zagadka, może w przyszłości zajść daleko. Skoro mowa o zachodzeniu daleko to w lesie jest Kikis, który zawsze wraca na Polską Scenę. Po nieudanej przygodzie z RGE, po ponad półrocznej przerwie wraca do profesjonalnej gry. Jego potężny bagaż doświadczeń może spowodować, że duo mid-jungle wypali, ponieważ na środku gra Legenda Polskiej Środkowej Alei Sebastian “niQ” Robak, który po powrocie do gry dobrze spisywał się w piratach. Teraz przechodzi do iHG, gdzie jest w stanie rozwinąć skrzydła przy swoich nowych teammatach. Dolna aleja to prawdziwa petarda.
Jesiz, który jakimś cudem znalazł się w Polskiej lidze, jest to zaszczyt mieć go tu nawet przez chwilę, stworzy duo z Unforgivenem, który ma aspiracje na LEC. Postawiłem iHG na trzecim miejscu, ponieważ jak wspomniałem wcześniej, nie wiadomo, czy drużyna zatrybi. Kierowałem się tutaj super-teamem Misfits, który stworzyli w poprzednim roku, jednak talenty te nie spasowały do siebie i ostatecznie drużyna odnosiła same porażki.

2. K1CK Neosurf

Świeża organizacja, która z impetem wchodzi na polską scenę esportową. Potężny skład, którym mogą zajść daleko na EU Masters. iBO, po nieudanym pobycie w Hiszpanii i epizodzie w REC, wraca do pełnego polskiego składu. Bardzo utalentowany gracz i bezsprzecznie jeden z najlepszych toplanerów w Polsce. Shlatan, według mnie TOP1 leśnik w sezonie 2 Ultraligi, ma dobrą synergię z Matislawem, z którym wspólnie w przeszłości reprezentowali barwy R-SIX TEAM. Z pewnością Ci zawodnicy bardzo dobrze się dogadują, Matislaw po epizodzie w devils.one, nieudanych European Masters, chce udowodnić swoją wartość i to, że jest jednym z najlepszych kandydatów do LEC w Ultralidze. No i botlane, Raxxo – Puki Style – nic dodać, nic ująć. Jest to naprawdę solidna aleja, zważywszy na to, jak Raxxo pokazywał się w REC. Puki MVP 2 sezonu fazy zasadniczej Ultraligi, będzie chciał powtórzyć ten niesamowity sezon i wreszcie zaprezentować się na EU Masters.

1. AGO ROGUE

No cóż, patrząc na ten skład, nie wiem, czy to Ultraliga, czy już LEC. Mają dużo młodych, perspektywicznych zawodników i starych wyjadaczy. 3 z nich grało już w LEC, wystarczy dodać do tego, że ich głównym trenerem jest Sharkz, były trener G2 Esports czy Gambit Esports. Wydaje się, że nie ma mocnych na nich obecnie w Polsce i z niecierpliwością czekam na EU Masters. Duża różnica będzie panowała przede wszystkim na górnej alei, gdzie to Szygenda, może stompować swoich rywali. Czekolad wraca na Polską scene, od razu wygrywając rozgrywki Polskiej Ligi Esportowej, niszcząc swoich rywali mechanicznie i decyzyjnie. Na dolnej alei mamy ze strony Rogue, drugi rok z rzędu LEC botlane, czyli Mystiques i Woolite, którzy będą w razie czego w stanie wziąć na plecy drużynę.