Rozpoczęliśmy 3 sezon Ultraligi!

lol ul illuminar gaming ihg
Fot. Illuminar Gaming

Czas na podsumowanie pierwszego dnia Ultraligi. Trzeba przyznać, że spotkania te przebiegły bez najmniejszych niespodzianek.

Ultraligę w 2020 rozpoczęliśmy od powrotu Ago do League of Legends po rozpoczęciu współpracy z Rogue. Niski staż nie przeszkadzał im szybko zdominować rywali w pojedynku i zamknąć spotkanie przed upływem pół godziny. jako ciekawostkę warto dodać, że MVP spotkania został Color – gracz, który jedynie zastępuje głównego toplanera Ago – Szygendę. Przypomnijmy, że Mathias Jensen odbywa karę w związku z którą nie może wystąpić w 4 pierwszych meczach sezonu. Kara została na niego nałożona przez Riot Games z powodu negatywnego zachowania podczas gry.

Spotkanie Diablo Chairs przeciwko Pride pozwoliło nam zobaczyć po raz pierwszy w polskiej lidze postacie, które zostały wydane od czasu zakończenia poprzedniego sezonu. Krzesła sięgnęły po Apheliosa, natomiast Orły zdecydowały się na wybór Senny i Setta. Tym drugim wyszło to zdecydowanie lepiej, a dzięki magicznym zagraniom Setta Pride udało się sięgnąć po zwycięstwo.

Rok 2019 dla Illuminar Gaming rozpoczął się fatalnie, gdzie musieli oglądać na początku sezonu trzykrotnie swoją porażkę. Nowy rok przyniósł dla fanów Oka zdecydowanie bardziej pozytywne emocje. IHG podjęło w swoim pierwszym pojedynku AVEZ Esports. Formacja wspierana przez gwiazdy światowego formatu League of Legends bez najmniejszych problemów poradziła sobie z przeciwnikiem nie dając im najmniejszych szans i pewnie kontrolując rozgrywkę przez wszystkie minuty spotkania.

Zwieńczeniem dnia był pojedynek charyzmatycznej grupy piratów przeciwko nowej organizacji na polskiej ziemi – K1ck eSports. Przewidywaliśmy zwycięstwo K1ck, jednak musieli oni się sporo namęczyć nim mogli w pełni uwolnić swój potencjał. Spotkanie trwało ponad 40 minut, a prowadzenie na przemian posiadały obydwie drużyny. W grze Piratów było widać wiele drobnych pomyłek czy niespójności, które możliwe były spowodowane brakiem ich głównego trenera, ponieważ zgodnie z karą włodarzy Ultraligi odbywa on karę 2 spotkań.