Rozpoczęliśmy 3 sezon Ultraligi!

lol ul illuminar gaming ihg
Fot. Illuminar Gaming
- Reklama -

Czas na podsumowanie pierwszego dnia Ultraligi. Trzeba przyznać, że spotkania te przebiegły bez najmniejszych niespodzianek.

Ultraligę w 2020 rozpoczęliśmy od powrotu Ago do League of Legends po rozpoczęciu współpracy z Rogue. Niski staż nie przeszkadzał im szybko zdominować rywali w pojedynku i zamknąć spotkanie przed upływem pół godziny. jako ciekawostkę warto dodać, że MVP spotkania został Color – gracz, który jedynie zastępuje głównego toplanera Ago – Szygendę. Przypomnijmy, że Mathias Jensen odbywa karę w związku z którą nie może wystąpić w 4 pierwszych meczach sezonu. Kara została na niego nałożona przez Riot Games z powodu negatywnego zachowania podczas gry.

Spotkanie Diablo Chairs przeciwko Pride pozwoliło nam zobaczyć po raz pierwszy w polskiej lidze postacie, które zostały wydane od czasu zakończenia poprzedniego sezonu. Krzesła sięgnęły po Apheliosa, natomiast Orły zdecydowały się na wybór Senny i Setta. Tym drugim wyszło to zdecydowanie lepiej, a dzięki magicznym zagraniom Setta Pride udało się sięgnąć po zwycięstwo.

- Reklama -

Rok 2019 dla Illuminar Gaming rozpoczął się fatalnie, gdzie musieli oglądać na początku sezonu trzykrotnie swoją porażkę. Nowy rok przyniósł dla fanów Oka zdecydowanie bardziej pozytywne emocje. IHG podjęło w swoim pierwszym pojedynku AVEZ Esports. Formacja wspierana przez gwiazdy światowego formatu League of Legends bez najmniejszych problemów poradziła sobie z przeciwnikiem nie dając im najmniejszych szans i pewnie kontrolując rozgrywkę przez wszystkie minuty spotkania.

Zwieńczeniem dnia był pojedynek charyzmatycznej grupy piratów przeciwko nowej organizacji na polskiej ziemi – K1ck eSports. Przewidywaliśmy zwycięstwo K1ck, jednak musieli oni się sporo namęczyć nim mogli w pełni uwolnić swój potencjał. Spotkanie trwało ponad 40 minut, a prowadzenie na przemian posiadały obydwie drużyny. W grze Piratów było widać wiele drobnych pomyłek czy niespójności, które możliwe były spowodowane brakiem ich głównego trenera, ponieważ zgodnie z karą włodarzy Ultraligi odbywa on karę 2 spotkań.

- Reklama -