Środek stawki LCS wypełniony gwiazdami!

lol lec lcs jiizuke
Fot. Tina Jo / Riot Games

Czy weterani sceny podołają i dowiozą swoje drużyny na podium? Czy kolejne importy z Europy wzmocnią scenę? Druga część naszego rankingu LCS!

6. Immortals

sOAZ, czyli legenda europejskiego topa, w ostatnim sezonie dużo sobie nie pograł, a jak już grał, to nie prezentował się najlepiej. Nadal jednak jest to sOAZ i nigdy nie wiadomo, czego możemy się spodziewać. W lesie za to możemy spotkać człowieka, który dokładnie wie, jak pomagać swoim linią i jest w tym świetny. Powitajmy – Xmithie! Eika to były mid Laner Teamu LDLC, ciekawy zawodnik, trzeba będzie bacznie obserwować jak sobie radzi. Bot lane to Altec + Hakuho, wcześniej razem grali w Echo Fox, całkiem stabilne duo. Drużyna zapowiada się całkiem nieźle, najbardziej trzeba będzie zerkać na naszego europejskiego toplanera, za którego bardzo trzymam kciuki!

5. Evil Geniuses

Proszę zobaczyć tylko jaki to jest ciekawy składzik. Na topie możemy zobaczyć Kumo, młodego 19-letniego zawodnika, który jest naprawdę wielkim talentem. Svenskeren, co by tu dużo o nim mówić, MVP Summer Splitu w NA i gość, który zawsze ma bardzo duży impact na grę drużyny.

Jiizuke to jedyna niewiadoma tej drużyny, bo włoski ogier potrafi zagrać świetną grę, lecz w LEC częściej trollował, niż prowadził ich do wygranej, dlatego trzeba go będzie bacznie obserwować. Bang + Zeyzal to całkiem niezły bot, imo może były gracz SKT nie zagrał dobrego ostatniego Splitu w NA, jednak nadal jest bardzo stabilnym adc z potencjałem na naprawdę dobre gry. Jego support to były gracz C9, który w poprzednim sezonie był po prostu pewny i poprawny. Z wybuchowym stylem Banga oraz protekcjonizmem Zeyzala to Duo może w tym roku namieszać.

4. Cloud9

Byłem fanem chmurek za czasów świetnego Jansena. W momencie jego odejścia przychodzi Nisqy, który nie jest złym zawodnikiem, ale nie potrafi aż tak dobrze zastąpić swojego poprzednika. Blaber to dość dobry jungler, na pewno stabilny i posiadający potencjał, bo ma dopiero 20 lat. Jestem wielkim fanem zmiany Sneakyego, na Zvena, który jest ogólnie lepszym adc i na pewno bardziej stabilnym. W TSM miał dobre występy, ale bywały też takie, w których miałem wątpliwości, czy podpiął myszkę przed grą. Mimo wszystko overall jest lepszy niż poprzedni adc. Vulcan to dobry support, który wcześniej grał w CG, gdzie radził sobie całkiem dobrze. Ogólnie Zven + Vulcan to ciekawe połączenie i jestem zdecydowanie za.

3.CLG

Ruin TOP3 na swojej lini, w lesie Wiggily, który w tamtym splicie pokazywał się dobrze i jest na pewno jednym z ciekawszych leśników. Crown, Crown po przejściu do Ameryki z Gen.G, wygląda cudownie i gra wspaniałą ligę. Spokojnie może grać na każdego i nie odstawać. Bardzo duży champion pool, dobry mechanicznie gracz. Stixxay + Smoothie to super bot lane, a sam support jest moim zdaniem jednym z najbardziej myślących o grze na swojej pozycji. Potrafi dopasować się do stylu gry swojego strzelca. CLG wydaje się niesamowicie mocne i spokojnie może powalczyć o topowe miejsca w tym roku.